"Летальність була б вища в десятки разів": медик пояснив необхідність використання технічного кисню

"Летальність була б вища в десятки разів": медик пояснив необхідність використання технічного кисню

Фото: Associated Press

Кабмін дозволив використовувати технічний кисень для хворих з COVID.

Рішення Кабміну про використання технічного кисню для пацієнтів з COVID було вкрай важким, але необхідним.

 Про це в Сніданку з 1+1 розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця Сергій Дубров.

За його словами, умова використання такого кисню - відповідності його показників медичному. За словами Дуброва, передбачений лабораторний контроль такого кисню. 

"Якби це рішення не було б ухвалене, то зі збільшенням випадків захворюваності на коронавірус, кількість померлих була б декілька тисяч. Тому що переважна більшість шпиталізованих, понад 90%, потребують кисню. Донедавна виробничі потужності заводів медичного кисню забезпечували потреби. Зараз суттєвий зріст кількості хворих, а тому замовлення на підприємства перебільшує їхні можливості. Якби Кабмін не ухвалив рішення, летальність в десятки разів була б більша ", - каже лікар. 

Чому в Україні критична кількість госпіталізованих з COVID-19 – анестезіолог Сергій Дубров

Чому в Україні критична кількість госпіталізованих з COVID-19 – анестезіолог Сергій Дубров

Медик пояснює, якщо один-два дні в Україні реєструватимуть 25-30 тисяч хворих на коронавірус, то витримати потік пацієнтів вдасться. "Якщо протягом тижня чи більше - це буде колапс медичної системи. Зараз у багатьох регіонах є проблема з ліжками, бо заповненість 100%", - наголосив Дубров. 

Більшість людей, які нині захворіли, мають мутовані штами, повідомив медик. "Збільшилася кількість пацієнтів молодого віку та людей, які не мають супутніх захворювань. Багато чоловіків. Перебіг хвороби більш важкий та більш тривалий. Якщо середній термні госпіталізації "уханського" штаму становив до десяти днів, то мутовані штами - це три тижні і більше. Крім цього, від початку до кінця третього тижня часто відбувається погіршення стану. Такого раніше не було", - розповів лікар. 

Як повідомлялося, в Україні станом на ранок 12 квітня зафіксовано 7 856 нових випадків коронавірусу. Протягом доби від COVID-19 померло 287 людей, ще 5 355 одужали. Було проведено 40 109 тестів. 

Станом на 12 квітня 2021 року в Україні від коронавірусу вже щеплено 378 266 осіб. За добу 11 квітня провакциновано 1 216 людей. До листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 441 989 людей. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація