Лікарі "Охматдиту" власним прикладом спонукали українців за життя погоджуватись на посмертне донорство органів

Дата публікації
Перегляди
2625
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарі "Охматдиту" власним прикладом спонукали українців за життя погоджуватись на посмертне донорство органів

Лише у їхній лікарні десятки маленьких пацієнтів роками чекають на відповідний орган.

Прижиттєва згода на посмертне донорство органів - сьогодні її підписали лікарі столичного «Охматдиту». Загалом це акція всеукраїнська - медики з різних регіонів об’єдналися, аби власним прикладом агітувати українців.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Лише у лікарні «Охматдит» понад два десятки маленьких пацієнтів роками живуть тут та очікують донорських органів. Щоб люди прижиттєво давали згоду на посмертне донорство, лікарі «Охматдиту» вийшли показати своїм прикладом, підписуючи відповідні документи.

У документі вказують персональні дані та позначають, чи дається дозвіл на забір усіх органів, чи лише окремих. Після своєї смерті одна людина може врятувати від 3 до 8 пацієнтів. Так, торік 59 людей врятували життя 169 пацієнтам, яким пересадили їхні органи. Дозвіл на це дали родичі.

«Я цим підписом допоможу людям, які потребують органів. А ще допоможу своїм родичам зробити правильний вибір і зняти з них відповідальність. Бо зробити цей вибір тяжко», - каже генеральний директор "Охматдит" Володимир Жовнір.

‍♂️Сьогодні чудовий день! Наша dream team , співробітники НДСЛ Охматдит підписали інформовані згоди на вилучення...

Опубліковано Oleksandr Lysytsia Понеділок, 7 лютого 2022 р.

Дати прижиттєву згоду на посмертну трансплантацію може кожен охочий. Для цього потрібно у своєму місті дізнатися, при якій лікарні та коли працює  трансплант-координатор. Саме у цих людей є заяви, і саме вони вносять дані до єдиної інформаційної системи трансплантації. Вона, запевняють, захищена і витоку інформації немає.

«Трансплантація безпечна, і донор, і реципієнт захищені на 100%,  і боятися, що тебе розберуть на органи - ні», - каже лікар-трансплантолог Олег Годік.

Поки що цілеспрямовано шукають по лікарнях трансплант-координаторів одиниці. Минулого тижня прийшла людина, знайшла на сайті», - кажуть в лікарні.

Урядники обіцяють спростити цю процедуру, незабаром дати свою згоду чи незгоду на посмертне донорство можна буде в додатку «Дія».

Медики столичного "Охматдиту" підписали згоду на посмертне донорство органів

Медики столичного "Охматдиту" підписали згоду на посмертне донорство органів

Читайте також:

МОЗ скоротило термін лікування COVID-19: коли можна виходити з самоізоляції

"Це дуже складний план гри, щоб встояти": російські офіцери вважають, що напасти на Україну буде важко

Бойовики на Донбасі заявили про "польських найманців" у ЗСУ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2625
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація