"Листи щастя" за неправильне паркування незабаром почнуть надходити київським водіям

"Листи щастя" за неправильне паркування незабаром почнуть надходити київським водіям

Фото - Наталя Островська / tsn.ua

Нова система має ще сприяти в боротьбі зі злочинами.

Так звані «листи щастя» за порушення правил паркування незабаром можуть отримувати столичні водії. У Києві тестують нову систему, яка автоматично, без участі інспектора, фіксує несплату за стоянку, або неправильне паркування автомобіля. У такий спосіб київська влада вкотре намагається впорядкувати процес запаркованості центру столиці і отримувати з того прибуток.

Про це йдеться в ТСН.19.30.

Запаркуватися біля Бессарабського ринку напевно найскладніший квест для столичних водіїв. Тут як тут власники помаранчевих конусів готові не безкоштовно допомогти автовласникам. Поруч нові паркомати та інформація про новий експеримент.

Як заплатити за парковку через новий паркомат поки залишається загадкою, система працює в тестовому режимі. Можна припустити, що камера фіксує номер авто, потім потрібно обрати на скільки хвилин стаєте на паркування, натиснути кнопку старт і сплатити карткою, або мобільним додатком. Після успішної проплати світлодіод на лічильнику має стати зеленого кольору.

Ізраїльська компанія запропонувала київській владі пілотний проєкт: платіжні термінали, сенсорні датчики, камери та пристрої фіксації порушень. Комплекс автоматично, без втручання інспектора, слідкує за автівками, приймає платежі і виписує штрафи для тих, хто не заплатив, або зупинився у забороненому місці. «Вона краще тим, що автоматизована, відсутній людський фактор, людина сама оплатила, немає інспектора, вона в автоматичному режимі винесла постанову, якщо людина порушила», - пояснює заступник начальника інспекції з паркування Ірина Ярош. 

Розробники вихваляються, такі системи встановили у багатьох містах США та Ізраїлю. Вся інформація з відеокамер зберігається на сервері і може використовуватись, приміром поліцією, для пошуку злочинців, які потраплять в об’єктиви системи.

 « Це технологія «розумного міста», яка перенесе Київ на новий рівень безпеки та організації комфортнішого життя для жителів міста, наприклад, зручної парковки. Ця система також може надати багато інформації про те, що відбувається у місті», - переконує представник компанії розробника автоматичної системи з паркування Роні Карів.

Новини України: у Києві тестують нову систему штрафів за неправильне паркування

Новини України: у Києві тестують нову систему штрафів за неправильне паркування

Нові паркомати в центрі Києва за паркування гроші поки не беруть. Лише фіксують кількість автівок. Щодня система реєструє по 300 машин на платних місцях та із сотню порушників. Якщо почнуть штрафувати власників, машин в центрі міста поменшає, переконують експерти. «Така система і переорієнтація інспекції паркування на контроль сплати за паркування, вона допоможе зменшити кількість автомобілів в центрі», - переконує урбаніст Олександр Гречко.

2008 року на Бессарабці помпезно відкрили перший в Україні паркомат. Протягом десятиліття платіжні термінали вимирали, як динозаври і ставали об’єктами жартів  у соцмережах.

Термін життя нових паркоматів в українських реаліях поки невідома. До кінця травня систему тестуватимуть. Згодом столична влада винесе остаточний вердикт.

Наступна публікація