Литву з Польщею з’єднав портал: диво техніки може з’явитися і в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Литву з Польщею з’єднав портал: диво техніки може з’явитися і в Україні

ТСН.ua

Аби сконструювати вікно в інше місто, знадобилося 5 років, 50 людей і 200 тисяч євро.

Литву з Польщею з'єднав портал. Через нього жителі Вільнюса і Любліна, міст між якими шістсот кілометрів - можуть побачити і поспілкуватися одне з одним, - йшлося в сюжеті ТСН.19:30 22 липня.

Портал нещодавно з’явився біля вокзалу литовської столиці -  і на центральній площі Любліна. В бетонну конструкцію вмурований екран, проходячи повз який кожен бачить, що діється в іншому місті.

Це - скульптура, вона три з половиною метри заввишки, перевозити її, не так вже й просто. Фактично це такий гігантський відеодзвінок. Але відчувається наче розширення реальності.

Автор ідеї порталу Бенедіктас Гіліс спеціально не став вигадувати, як передавати з міста до міста звук, аби мовний бар’єр не відлякував нікого.

"Ми вирішили не додавати жодного звуку, аби люди спілкувалися, використовуючи найдавнішу мову людства - мову жестів. Адже хоча слова допомагають спілкуватися, ми насправді зустрічаємося там, де тиша між словами", - розповідає автор.

Ідея у такий спосіб розширити світогляд людям прийшла Бенедіктасу задовго до пандемії, але під час всесвітнього карантину стала ще актуальнішою.  Пристрій лише виглядає просто: потрібно врахувати перепад температур на вулиці, сконструювати скло, яке витримує пряме потрапляння сонця і при цьому - ударостійке, просто про всяк випадок. Аби сконструювати вікно в інше місто знадобилося 5 років, 50 людей і 200 тисяч євро - на два портали.

Автор мріє про мережу порталів, аби однієї секунди ти махав комусь у Любліні, потім - в Нью-Йорку, Дубаї, Найробі, Києві. Вікон в інші міста, обіцяє Бенедіктас, вже дуже скоро побільшає. А незабаром такий портал може з’явитися і в Україні, автор проєкту спілкувався з українським послом, йому ця ідея сподобалася.

Читайте також: 

Новини світу: портал між Польщею і Литвою – для чого його побудували

Новини світу: портал між Польщею і Литвою – для чого його побудували

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація