Локдаун треба вводити зараз: академік НАН про спалах коронавірусу в Україні та повільну вакцинацію

Локдаун треба вводити зараз: академік НАН про спалах коронавірусу в Україні та повільну вакцинацію

Фото: Associated Press

Академік каже, що в україні вакцинація відбувається повільно.

Академік НАН України Сергій Комісаренко вважає, що в Україні зараз друга хвиля коронавірусу.

Таку думку він висловив в ефірі "Сніданку з 1+1" 18 березня. 

За його словами, треба діяти на випередження і не зволікати із запровадженням жорсткого карантину. "Локдаун треба вводити не тоді, коли пік захворюваності, а тоді, коли вона тільки починає розвиватися. З огляду на здоров'я та життя людей, локдаун треба було б вводити зараз", - наголосив він.

Академік наголошує, що наразі єдиний шлях зупинити розповсюдження COVID-19 - це вакцинування. Приміром, в Ізраїлі, який лідирує за темпами щеплення, після другої імунізації, зокрема препаратом Pfizer, ефективність зменшення інфікованих людей сягає до 95%.

За його словами, не варто баритися з вакцинацією, адже деякі мутації захищають вірус від імунізації, яка була перед тим. "Це мутації в Британії, південній Африці, Бразилії. Наприклад, "бразильський" штам значно важче піддається імунізації. Тому вакцинацію слід проводити якомога швидше. Практично всі вакцини ефективні - лише більшою чи меншою мірою. На жаль, в Україні щеплення відбувається дуже низькими темпами і дуже повільно", - наголосив він. 

Про перспективу суворого локдауну та майбутнє вакцинації — розмова з доктором біологічних наук

Про перспективу суворого локдауну та майбутнє вакцинації — розмова з доктором біологічних наук

Комісаренко зауважує, що медичних працівників треба зобов'язати робити щеплення: "Люди можуть вакцинуватися добровільно. Але є професії, де це має бути обов'язком. Зокрема, для медичних працівників, які контактують з інфікованими. Це повинно бути обов'язком.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Днис Шмигаль наголосив, що Україні можуть посилити карантин, якщо більшість областей опиняться у "червоній" зоні обмежень. За його словами, уряд зробить усе, щоб не довелося посилювати карантин на всій території країни. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація