Львівське сміття продали з аукціону, а на виручені кошти купили кисень для лікарні

Львівське сміття продали з аукціону, а на виручені кошти купили кисень для лікарні

Фото: tvoemisto.tv

Львів’ян вчать ретельно сортувати сміття, щоб мати з нього зиск.

У Львові 50 тонн органічного компосту - перероблені харчові і садові відходи, виставили на електронну платформу Prozorro.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Мешканці міста харчові відходи збирають в окремі контейнери, а згодом всілякі лушпиння продадуть на торгах. «За результатами аукціону ціна на товар була піднята на 3 відсотки від загальної вартості оголошення», - розповідають комунальники.

Такий товар, зізнаються львівські комунальники, на Prozorro виставляли уперше. Скільки запросити і гадки не мали.  Бо ж це вже не просто сміття, а компост. «В Україні такого продукту немає і ціну визначити, от скільки має коштувати саме цей компост, саме з такими якісними, показниками - досить складно», - каже директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Сортувати сміття та забирати його на компостну станцію у місті вирішили кілька років тому.  Підштовхнула сумнозвісна сміттєва криза - відходи місту не було куди подіти. У 2016 році на сміттєзвалищі спалахнула пожежа, загинуло четверо людей. Про львівське сміття тоді дізналась вся країна. Його намагалися вивезти на полігони в інші області. Там на знак протесту перекривали дороги. Нині - все інакше.

За два роки у Львові з’явиться сміттєпереробний завод. А поки - працює компостна станція. Щомісяця сюди потрапляє 200 тонн харчових і садових відходів.

Містяни масово вчаться сортувати сміття. Дві третини будинків вже мають роздільні контейнери. В них спеціальні отвори для провітрювання. Також подвійне дно, куди стікає рідина, тож відходи не гниють.

Одне з ОСББ у місті почало відсортовувати органіку, сміття на компостну станцію комунальники забирають безкоштовно. Відтак за вивоз нехарчових відходів мешканці платять менше. Економія суттєва. «За місяць наш будинок продукує до 2 тонн органіки, це якщо перекласти в грошовий еквівалент - це складає 2800 гривень. За рік часу це майже 30 тисяч гривень. За ці кошти ми можемо виконати ті чи інші роботи в підвалі, чи по заміні певних мереж», - пояснює голова ОСББ Тарас Колодій.

Новини України: львівське сміття продали з аукціону

Новини України: львівське сміття продали з аукціону

За перероблене на компостній станції сміття у місті мріяли виручити не менше. «Виставили 50 тонн. За одну-  для початку заклали 300 гривень. Зареєструвались на аукціоні дві агрофірми. Торгувалися в три етапи. Врешті компост купило підприємство з Київщини, яке розробляє біопрепарати. За 50 тон компосту-  віддали 15 з половиною тисяч гривень. Згодом сміття збагатять і продадуть учетверо дорожче», - розповідають комунальники.

«Під кожну культуру, де він буде застосований у виробництві, тобто збагатити його доступними джерелами, чи магнію чи кальцію. Колись говорили, що там зі Львова возять сміття, тепер ми пропонуємо зі Львова всім спробувати справжнього добрива», - каже директор агрофірми Леонід Центіло

Попри те, що виручили небагато, сьогоднішній аукціон на компостній станції вважають успішним. Бо це - перший досвід. Продавати подрібнене сміття через аукціон планують і далі. Куди витратити отримані кошти, вже знають. На них закуплять більше тонни кисню для однієї з міських лікарень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація