Ляшко розповів, як Україна планує змінити індикатори "зеленої зони"

Ляшко розповів, як Україна планує змінити індикатори "зеленої зони"

Associated Press

Йдеться про індикатор захворюваності на грип та ГРВІ.

Міністерство охорони здоров'я планує переглянути індикатори для "зеленої зони" з урахуванням поширення COVID-19, зважаючи на вимоги Євросоюзу.

Про це розповів заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами 15 травня.

За його словами, одним із індикаторів є епідпоріг для грипу та ГРВІ, який рахується тільки на епідемічний сезон. Саме цей індикатор і планується змінити згідно з вимогами ЄС.

Читайте також: У МОЗ розповіли про можливі вимоги до туристів на сезон літніх відпусток 

"У нас було засідання ТЕБ та НС, де запропонували переглянути індикатори по "зеленій зоні", оскільки до цього часу у нас один із індикаторів був епідпоріг на грип та ГРВІ. Епідпоріг рахується тільки в епідеміологічних період, жовтень і до кінця травня. Від червня на літній період епідпоріг додатково не вираховувався. Ми можемо це зробити, але ми вирішили змінити цей індикатор, як це вимагають країни ЄС, щоб ми чітко бачили, де ми перебуваємо "біла", "жовта", "зелена" або "чорна" зона", - повідомив головний санітарний лікар.

Ляшко уточнив, що надалі це спростить відвідування країн Євросоюзу навіть без вакцинальних документів.

Нагадаємо, в Україні можуть запровадити "ковідний-сертифікат", який буде свідченням вакцинації від COVID-19 і матиме певні послаблення обмежень для громадян вже від 1 липня.