Медики врятували білоруського опозиціонера, який встромив собі в шию ручку під час суду

Медики врятували білоруського опозиціонера, який встромив собі в шию ручку під час суду

Чоловік запевняв, що його катують і вимагають зізнання.

З лікарні, куди забрали білоруського опозиціонера Степана Латипова, який напередодні намагався накласти на себе руки просто в залі суду, повідомили, його життю ніщо не загрожує.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Аби охоронці дістали його не одразу, Степан став на лавку, подалі від ґрат і встромив ручку в горло. Двері камери відкрили не одразу: в охоронців не було ключів. Із зали суду його винесли вже непритомним. Проте кожен, хто був у залі, і невдовзі весь світ, почув, чому він це вчинив. Його подруга Ірина каже, уcіх одразу вигнали з зали суду, але вже запізно. «Його батька викликали свідчити. Потім суддя спитав: чи є у Степана до свідка питання. Степан піднявся, зняв маску і сказав: «Тату, поліцейські сказали, що мене пресуватимуть в камері, що рідних і сусідів переслідуватимуть, як злочинців, якщо не зізнаюся». Далі він сказав: «Мене пресують вже 51 день, тож – готуйся». Встав на лавку і почав різати горло. Всі закричали», - повідомляє жінка.

Минулого серпня Латипов під камерами роздає квіти біля станції метро жінкам, що беруть участь в акції протесту. Тоді білоруси ще не бояться збиратися в середмісті Мінська. Коли його заводили в залу суду, у Латипова був синець під оком і перев'язана рука. Його батько каже, сина посадили до ізолятора з психічно неврівноваженими людьми. Це - звична тактика залякування. Однак вини Латипов не визнав.

Новини світу: у білоруській лікарні повідомляють, що життю Латипова ніщо не загрожує

Новини світу: у білоруській лікарні повідомляють, що життю Латипова ніщо не загрожує

Як і багатьох затриманих, його схопили майже випадково і вже потім почали терміново робити зі Степана злочинця, вилучивши комп’ютер та телефон і начебто познаходили там докази. Побачивши, що страх перед власними катами у білорусів спливає, самопроголошений президент Лукашенко запрошує в гості сусідніх. Твердить, начебто проти знятих з літака, що прямував з Афін до Вільнюса, Романа Протасевича і його подруги Софії Сапеги в ОРДЛО є карна справа. «Я сказав президенту Путіну, я йому нагадав, що порушено кримінальну справу і сказав, якщо у них будуть питання до них, ласкаво просимо до нас, задайте їм питання», - озвучує Лукашенко.

«Він був фотографом не тільки в «Азові», він багато чого зробив для висвітлення українсько-російської війни», - так в ефірі «Право на владу» командир Азору Андрій Білецький спростовує закиди, що начебто Роман Протасевич воював на Донбасі.

Але напередодні з так званої «ЛНР» надійшов запит: бойовики попросили видати затриманого. Начебто для проведення слідчого експерименту. Це сталося одразу після завершення зустрічі Лукашенка з Путіним у Сочі - вже третьої за цей рік.

Повʼязані теми:

Наступна публікація