Медведчук передав окупантам родовище "Глибока" та цінні дані про місцезнаходження копалин — генпрокурорка

Медведчук передав окупантам родовище "Глибока" та цінні дані про місцезнаходження копалин — генпрокурорка

УНІАН

У 2015 році підозрювані передали окупантам усю матеріальну та документальну базу цього родовища.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що нардепам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку повідомили про підозру за трьома епізодами — розкрадання державних надр, передавання таємної військової інформації та підривна діяльність.

Про це вона розповіла на брифінгу, інформує ТСН.ua.

"Сьогодні за результатами досить об'ємної та кропіткої роботи, проведеної нами спільно з колегами з правоохоронних органів, Медведчуку Віктору Володимировичу і Козаку Тарасу Романовичу повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території АР Крим. Тобто вчинення злочинів, які передбачені статтями 111 та 348 Кримінального кодексу України", — заявила генпрокурорка.

Перший епізод — розграбування національних ресурсів. Загалом на окупованій території, за словами генпрокурорки, міститься запасів ресурсів на суму майже 2 трильйони гривень.

Особливу увагу правоохоронці звернули на родовище "Глибока" в Чорному морі, який політики нібито віддали російським окупантам у 2015 році.

"У 2014 році Росія здійснила акт агресії щодо України та незаконно анексувала півострів Крим, внаслідок чого наша держава втратила не тільки територію, а й запаси природніх ресурсів, які в тому числі містяться у виключній економічній морській зоні України. Це величезні збитки, що прямо відображаються на економічній незалежності, а також на безпеці нашої держави. Одним з таких перспективних родовищ є родовище Глибока, розташоване в прикерченському шельфі Чорного моря у виключній морській економічній зоні України", — зазначає Венедіктова.

За даними Державної служби геології та надр, ресурси цього родовища, якщо перевести їх в грошовий еквівалент, складають понад 38 млрд гривень.

"Я вже не кажу про те, що на цій ділянці проводилися розвідувальні роботи з 2002 року, на що наша держава також витратила значні ресурси", — додала вона.

Так, у гепрокуратурі стверджують, що у 2015 році підозрювані передали окупантам усю матеріальну та документальну базу цього родовища.

"В орбіті впливу наших фігурантів перебуває ТОВ "Нові проєкти", яке до 2020 року було зареєстроване на території України до ліквідації його рішенням суду. У 2012 році цьому підприємству надано спеціальний дозвіл на користування надрами родовища "Глибока". З цього часу подальші роботи з процесу підготовки до видобутку корисних копалин на родовищі фактично передані зазначеному товариству. У 2014 році Крим анексовано Російською Федерацією. Медведчук як організатор усієї цієї протиправної діяльності, маючи стійкі зв'язки з вищим керівництвом РФ, розпочав, на думку слідства, підривну діяльність проти України - в тому числі і в економічній сфері. Чудово розуміючи, що він фактично має ексклюзивні дані та документи щодо родовища корисних копалин, на здобуття яких окупанту знадобилися б роки, приблизно з березня 2015 року фактично розпочався абсолютно незаконний процес передачі цих даних окупаційній владі", — розповідає Венедіктова.

З цією метою Віктор Медведчук залучив Тараса Козака, який, за інформацією генпрокуратури, "фактично є підпорядкованою йому особою, та на той час заступника голови уряду РФ, з яким вони мали дружні стосунки".

Нагадаємо, що 11 травня до будинку очільника партії "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука 11 травня прийшли з обшуком силовики СБУ. Перевіряють помешкання, яке розташоване на вулиці Монтажників в Києві і котре пов'язують з кумом Путіна Медведчуком. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація