"Медведчук піде по трупах, щоб домогтися влади": історія брата політика, від якого відцурався кум Путіна

"Медведчук піде по трупах, щоб домогтися влади": історія брата політика, від якого відцурався кум Путіна

Associated Press

У ефірі ток-шоу "Право на владу" журналісти показали сім'ю ще одного брата Медведчука, про якого політик волів не розповідати

Очільник політради партії ОПЗЖ Віктор Медведчук відцурався від свого старшого брата, не спілкувався ні з ним, ні з його родиною, і тим паче, не допомагав фінансово.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" розповіла ведуча Наталія Мосейчук.

"Ви ж знаєте, що у Віктора Володимировича два брати. Ми завжди говоримо про молодшого Сергія, а був ще старший брат по матері — Володимир Гулько. Він у 2006 році помер. Він мешкав у селищі Шабо на Одещині. Нам було цікаво, чому припинилися стосунки Віктора Володимировича і його старшого брата. Тому що старший брат не вступив в університет, тому що йому треба було працювати і піднімати двох молодших братів", — повідомила Мосейчук.

Журналістам вдалося поговорити з Ліною Гулько — вдовою брата, який впав у немилість до свого впливового родича. Жінка розповіла, що Медведчук не спілкувався з ними, ніколи не допомагав фінансово, хоча багато у чому завдячує брату.

"Коли мій чоловік побачив по телебаченню, коли Медведчук подарував священикам 10 "мерседесів" чорних... І ще там було багато різного, що він допомагає і тому, і тому, і тому. А він сидить і плаче: "Дивися, два племінники — у мене син і донька. А він навіть не знає, що вони існують", — зазначає Ліна Гунько.

Право на владу

За її словами, завдяки її чоловікові, молодші брати Віктор і Сергій змогли отримати освіту.

"Він прийшов з армії — Віктору і Сергію було десь по років дев'ять. Він викормив і вивчив дітей і дав їм освіту. На його гроші діти були вивчені. Мати не працювала. Вітчим мого чоловіка теж був інвалід — він не працював. Була одна людина — старший брат, який утримував всю сім'ю", — згадує вдова брата Медведчука.

Право на владу

Ліна Гунько стверджує, що кум Путіна ігнорував їхні спроби відновити спілкування, навіть тоді, коли Володимир був при смерті. Жінка запевняє, що йшлося навіть не про гроші, а лише про родинні стосунки.

"Мій чоловік кожної хвилини хотів його бачити. Він навіть у Києві ходив, оббивав пороги. Він навіть був у Верховній Раді, наскільки можна було туди пройти. Він завжди домагався його побачити. Я дзвонила в адміністрацію президента Кучми тоді — мені гарно відповідали, але Медведчук не йшов на спілкування. Я дзвонила і казала, що брат при смерті — мені не потрібні ваші гроші! Передайте йому, що брат помирає". Помер без нього. Я стояла на колінах і просила його: "Пробач Віктора, пробач!" Але мій чоловік сказав таке: "Медведчук піде по трупах, щоб домогтися влади". Він відмовився від брата, бо мама переписала таку маленьку хатку, як моя, бо він утримував хазяйство і діток", — говорить вона.

Жінка досі стоїть у черзі на житло, хоча житлових фондів давно нема.

"Досі я чекаю. Я перша на черзі вже багато років. І першою, мабуть, я залишуся, бо немає фондів. Всі фонди розібрали, як ви знаєте, в Україні. Медведчук із Кучмою тоді робили приватизацію. Собі заводи, а нам — гаражі. У мене гараж був — просто стіни. Це ми з дітьми зробили собі житло. І по документах він у мене гараж так і значиться.  Я багато чого не розумію з його (Медведчука — Ред.) життя. Але я і не живу його життям", — підсумовує Гунько.

Брат, про якого ніхто не знав: чому Медведчук приховував родича

Брат, про якого ніхто не знав: чому Медведчук приховував родича

Раніше перший президент Леонід Кравчук розказав, коли у Віктора Медведчука почали змінюватися погляди.

Нагадаємо повну хронологію подій щодо кума Путіна Віктора Медведчука. Починаючи від січня 2021 року, Віктор Медведчук та його найближче оточення потрапили під багаточисленні санкції, критику та навіть під підозру у державній зраді. 13 травня у Печерському суді міста Києва Віктору Медведчуку обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber