“Ми спали один на одному!”: боєць ГУР, який понад рік був у полоні, розповів про жахливі умови

“Ми спали один на одному!”: боєць ГУР, який понад рік був у полоні, розповів про жахливі умови

Боєць Головного управління розвідки на позивний “Несмачний” / Фото: ТСН.ua

Військовий потрапив у полон після виходу з "Азовсталі".

Боєць Головного управління розвідки на позивний “Несмачний” повернувся у стрій після 13 місяців російського полону та продовжує виконувати завдання зі знищення окупантів.

В ексклюзивному інтерв’ю для TSN.UA військовий розповів про перебування в Оленівці та умови там для полонених українських військовослужбовців.

“Несмачний” зазначив, що після виходу з “Азовсталі” в Маріуполі їх відвезли до Оленівки, де потім росіяни влаштували теракт.

“В Оленівці я пробув трохи більше місяця. 15 червня мене етапували до Довжанська, це Луганська область. І весь цей час до етапування я був там. Теракт я не застав, він відбувся пізніше, після того, як нас етапували. Коли ми були в Довжанську, росіяни казали, що “ваші вдарили по Оленівці, там багато загиблих”. Я розумів, що нам навалюють якусь дичину, намагаються розповідати, що ми самі себе знищуємо. Я взагалі не вірив, що в Оленівці щось сталося. Але коли вийшов з полону і дізнався, що насправді відбулося, ніяк інакше, як теракт, я не можу розцінювати. В полоні я пробув 13 місяців”, – розповів військовий.

За його словами, в Оленівці були перебої з харчуванням. Через велику кількість полонених їм часто давали вечерю опівночі або ближче до ранку.

“Було неодноразово, коли ворог застосовував маніпуляції: під’їжджав під колонію і випускав касету “Градів” у нашому напрямку. А там до фронту, здається, 15 кілометрів. Машина швидко зверталася і їхала. Вони очікували, що наші битимуть у відповідь. І від цього передусім страждатимемо ми, полонені. А для Росії це великий плюс: вони будуть показувати картинку, що Україна знищує своїх військовополонених”, – розповів “Несмачний”.

Військовий каже, що з полонених знущалися росіяни, які фактично не брали участі у війні.

“В Оленівці все було максимально паскудно. Нас дуже багато було на бараці. Два поверхи було і десь пів сотні плюс-мінус. Ми спали фактично один на одному на підлозі. Спочатку були ліжка, але їх потім забрали. Сказати, що то були нормальні умови, я не можу. В притулках собаки живуть ліпше, ніж тоді жили ми в Оленівці. Умови максимально нездорові були під час мого перебування. Добре, що хоч матраци були. Не у багатьох, але були. Вже коли до Довжанська відвезли, там умови були ліпші порівняно з Оленівкою. Там вже і харчування було плюс-мінус”, – розповів “Несмачний”.

За словами військового, для нього теракт в Оленівці – занадто болючий, тому що там загинуло багато товаришів, яких він знав до війни і познайомився в Маріуполі.

“Результати дуже невтішні… Я впевнений, якби зараз повернути час назад і всі б знали, що буде таке, напевне, ніхто б не погодився на полон. Я більш ніж у цьому впевнений”, – каже “Несмачний”.

На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео Я ПРОЩАВСЯ З ЖИТТЯМ! Боєць ГУР про 13 місяців полону, деблокаду Маріуполя і сучасну війну

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація