Міністр Шкарлет розповів про початок навчання у школах і вишах, а також вакцинацію вчителів і студентів

Міністр Шкарлет розповів про початок навчання у школах і вишах, а також вакцинацію вчителів і студентів

Фото: ТСН

На формат навчання, зокрема, впливатиме епідеміологічна ситуація в країні.

Менше місяця залишилося до початку нового навчального року. Як відбуватиметься освітній процес - у традиційному, дистанційному чи змішаному форматі - залежить від ситуації із захворюваністю на коронавірус в країні, а також від рівня вакцинації педагогічних колективів в тому чи іншому навчальному закладі. Це стосується і шкіл, і вишів, розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі "Сніданку з 1+1".

ТСН.ua зібрав головні тези очільника Міносвіти про вплив коронавірусу на освітній процес та вакцинацію в освітньому середовищі. 

Початок навчального року в школах 

У вересні школярі розпочнуть навчання у повноформатному режимі. Дистанційне чи змішане навчання можливе, якщо буде "жовтий", "помаранчевий" чи "червоний" рівні. Для роботи шкіл у традиційному форматі у цих зонах необхідно, аби 80% освітян були вакциновані від COVID-19. У такому разі школа може працювати навіть під час локдауну.

Вакцинація вчителів 

Немає підстав не допускати до роботи невакцинованого від коронавірусу вчителя. Утім, якщо не буде 80% щеплених, то освітній процес у "червоній" , "помаранчевій та навіть "жовтій" відбувається в дистанційному або змішаному режимі. 

За словами Шкарлета, в Україні вакциновано до 35% вчителів, але ситуація відрізняється у кожному регіоні. "Наприклад, Київська область - це 90% щеплених від COVID. Житомирська і Львівська - понад 55%. Натомість Волинь - менше 10%", - каже міністр освіти. 

Навчання в університетах 

До вищих навчальних закладів будуть застосовуватися такі ж умови. Адже виши - це такі ж освітні установи як заклади загальної середньої освіти, профтехосвіти. "В університетах є автономія. Їм простіше. Крім того, студенти - дорослі люди, вони можуть вакцинуватися", - каже міністр. 

Щеплення студентів 

Невакцинованим студентам не можуть заборонити поселятися в гуртожиток, наголосив міністр Шкарлет. За його словами, наразі ані нормативних документів, ані вимог щодо цього немає.

Вакцинація дітей 

Щеплення від COVID-19 дітей міністр оцінює позитивно. Але наразі в Україні такої вимоги немає. "Якщо буде якась статистика, клінічні дослідження, що це безпечно і захистить їх від коронавірусу, то я тільки за", - каже Шкарлет. 

Міністр освіти Сергій Шкарлет про вакцинацію вчителів та яким буде навчання в університетах

Міністр освіти Сергій Шкарлет про вакцинацію вчителів та яким буде навчання в університетах

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація