Минув рік від початку перемир'я на Донбасі: чи стало менше обстрілів

Минув рік від початку перемир'я на Донбасі: чи стало менше обстрілів

УНІАН

Саме 27-го липня 2020 року на фронті оголосили  режим тиші, за  порушення якого на передовій навіть загрожувала кримінальна відповідальність.

За інформацією штабу, за рік на фронті загинуло  - 45 військовослужбовців. І нині щодня на Донбасі маємо з десяток ворожих обстрілів, кілька з них - артилерією і мінометами.

Про один з останніх  - 27 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30. .

На цих позиціях відстань до противника подекуди кілька десятків метрів. І рік тому на початку всеосяжного перемир'я можна було вилазити і бачити, як там на своїх позиціях бойовики без касок і бронежилетів просто ходять. А от зараз такого вже не зробиш

На стрілянину з автоматів на цій ділянці фронту наразі наші бійці і уваги особливої не звертають. Навіть не кожного разу відслідковують, звідки вона лунає. Надто через те, що зелена трава між позиціями збройних сил і ворога - доволі висока.

Більше реагують на потужні обстріли, які тут чи не щодня.

"Противник застосовує міномети 80-го калібру, артилерію, по нам, по сусідам лягають міни, є розриви", - розповідає військовослужбовець ЗСУ із позивним "Святий".

Боєць водить журналістів між  вирвами.

Новини з фронту: до роковин всеосяжного перемир'я ворог обстріляв наші позиції з мінометів

Новини з фронту: до роковин всеосяжного перемир'я ворог обстріляв наші позиції з мінометів

Лише після обстрілу напередодні - неподалік позицій вісім свіжих.  Гатили, каже "Святий", проросійські найманці хаотично. На щастя, жоден снаряд не влучив в позицію чи бліндаж.

Про те, що нині минув рік від початку великого перемир'я бійці тут дізнаються від журналістів. Кажуть, уже давно забули, що його взагалі колись оголошували.

Боєць із позивним "Мєл" на передовій торік застав тишу. Потім поїхав на ротацію. Нині ж - повернувся. І, каже, війна на Донбасі наразі ні чим не відрізняється від тої, що була три або п'ять років тому.

Читайте також:

Наступна публікація