"Міс помийка", "Ходяча булочка", "Кому треба корова?": суд оштрафував директорку школи за булінг над учнями

Дата публікації
Перегляди
25к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Міс помийка", "Ходяча булочка", "Кому треба корова?": суд оштрафував директорку школи за булінг над учнями

Фото: ТСН.ua

Штраф становить півтори тисячі гривень, але директорка подаватиме апеляцію.

На Львівщині судили за булінг над учнями директорку школи. Педагогиня цькувала дітей за зовнішній вигляд, називала "бомжами", "худобою" та радила звернутися до психіатричної лікарні. Це підтверджує ауодіозапис, який зробили школярі. Батьки з цим записом пішли до суду.

Про це 14 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Мене директорка називала королевою бомжів. Директорка сказала, шо мене треба відвезти в психлікарню", - 7-класниця Маргарита в суді розповідає, як її ображала директорка школи. Проти педагогині свідчать іще троє школярок. Теж розповідають про образи.

"Міс помийка, міс секонд-хенд. Штани, було сказано, що як презервативи. Що була дитина дитиною, а виросла дура дурою", - каже школярка Юлія.

Діти щоранку вигадували причини, аби не йти до школи або ж узагалі просили перевести в іншу, розповідають батьки. Усе стало зрозуміло, коли школярі записали розмову з директоркою на диктофон:

  • "Який дурень тебе заміж візьме? Кому треба корова?"
  • "Дивися, відростила собі друге підборіддя".
  • "На що ж ти схожа? Ти ходяча булочка, плетенка".

Новини України: у Львівській області за булінг оштрафують директорку школи

Новини України: у Львівській області за булінг оштрафують директорку школи

Коли у відділі освіти дізналися про інцидент, розпочали в школі внутрішнє розслідування. Булінгу не виявили. Лише порушення педагогічної етики.

"Там немає такого, щоб звільнити людину з роботи, на звільнення це не тягне. Але в цього керівника строк контракту закінчується 30 червня", - сказав керівник відділу Червоноградського відділу освіти Ігор Гомонко.

Тож батьки пішли до суду.

"Одяг – це лише поверхність. Сама суть – це приниження", - сказала мама учениці Світлана Дзюба.

"Це до багатьох дітей, просто вони чомусь мовчать, а ми вирішили не мовчати, бо як можна таке терпіти", - зазначила мама школярки Ольга Ревак.

Зауваження були слушні й стосувалися тільки зовнішнього вигляду, каже директорка, що працює на посаді вже 16 років. Образити дітей, нібито не хотіла.

"75%, а то й 80% це просто дитячі фантазії. Там просто такі слова, які я ніколи в життю не вживаю. Я філолог", - сказала директорка Соснівської школи №14 Наталія Щербань.

На записах – таке:

  • "Твій вигляд свідчить про те, що мала нас усіх у дупі, і себе передусім".
  • "Я не уявляю собі хлопця, який би звернув увагу на отаке".

"І я би знайшла інші, можливо, це були б слова навіть більш образливі, але нагороджувати місами, королевами - я ніколи цього не робила", - виправдовується директорка.

У піклувальній раді школи директорку підтримують. Кажуть, це не систематичне приниження, а виховання учнів.

"З батьками, які в піклувальній раді, ми дійшли одного єдиного висновку – зовнішній вигляд дітей є неналежним", - сказала голова піклувальної ради Соснівської школи Юлія Осадчук.

Суд визнає педагогиню винною в булінгу стосовно дітей. Після засідання невідомий, що називає себе чоловіком директорки, погрожує знімальній групі ТСН в присутності батьків-позивачів.

"Якшо з вами всіма будуть якісь неприємності, майте на увазі, то все від мене. Яка угроза? Я буду ходити до церкви кожен день і просити, розумієте, щоб не були ми наказані невідомо за що".

За вироком суду директорка за булінг має сплатити майже півтори тисячі гривень штрафу. Але робити цього не збирається. Каже, рішення суду оскаржуватиме.

Наступна публікація