"Міс Всесвіт 2021": фантастична сукня української учасниці, ексклюзивні залаштунки, скандали із росіянкою та Трампом

"Міс Всесвіт 2021": фантастична сукня української учасниці, ексклюзивні залаштунки, скандали із росіянкою та Трампом

Miss Universe Ukraine / Facebook

Найвище місце України на конкурсі було 2011 року, коли Олеся Стефанко стала першою віцеміс.

Єлизавета Ястремська представлятиме Україну на цьогорічному конкурсі "Міс Всесвіт" у США. Спеціально для неї створили фантастичну сукню, схожу на ювелірну витинанку, яка називається "Душа-Витинанка". Місяць цю сукенку завважки в сім кілограмів шили сім майстринь. Виготовлена вона із білого та чорного атласу.

Про це 16 травня йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Навколо цієї сукні вже виник скандал. Білоруська художниця Єлизавета Червонцева заявила, що використали її ідею. Хоч паперові витинанки - то давня українська традиція.

Фінал конкурсу відбудеться в ніч на понеділок, 17 травня, за київським часом.

74 учасниці конкурсу "Міс Всесвіт" живуть у готелі в Майамі. Кожна із дівчат залишає номер лише у супроводі представника оргкомітету. Конкурсантки регулярно здають тести на COVID і не виходять за встановлені кордони. Українка Ліза Ястремська погодилася записати для ТСН кілька ексклюзивних відео з-за лаштунків.

"Зараз 23:30, я ще на репетиції. Сьогодні о 7:45 ранку в мене вже було відеознімання. Встаємо ми рано, всі дівчата на високих підборах, ноги вже стерті у кров, всі у пластирях. Але ми не здаємося. Тому що кожна дівчина хоче максимально гарно представити свою країну, - розповіла "Міс Україна Всесвіт" Єлизавета Ястремська. – Зараз я прийшла на вечерю. У нас тут отакі великі столи, де є по три людини і дистанція", - показує дівчина.

Умови не королівські. До готельних номерів дівчата потрапляють далеко за опівніч. Ліза невеличку кімнату, де навіть розвісити увесь дівчачий гардероб не вдалося, ділить із "Міс Казахстан".

На іншому відео Єлизавета розповідає, що в неї – інтерв’ю.

"Сьогодні в мене важливий день, сьогодні в мене інтерв’ю. Від цього інтерв’ю дуже багато залежить. Тому що на нашому конкурсі краси зовнішність - це не найважливіше", - говорить дівчина.

Організатори уважно стежать за учасницями - як спілкуються, переносять стреси, розв’язують конфлікти. Згодом усе це вплине на оцінку.

Miss Universe Ukraine / Facebook

Скандал із учасницею від Росії

Те, що бути міс - це не лише мати гарну фігуру і обличчя, але й манери леді, не врахувала "Міс Росія" Аліна Санько. Перед виїздом на конкурс вона бере участь у майстер-класі свого стиліста. Той переглядає фотографії учасниць з інших країн і критикує макіяж, говорить, що були застосовані фільтри.

"Я взагалі не розумію, як людина з мільйонною аудиторією може собі дозволити в наш час відвертий булінг, ще й з елементами расизму. Я вважаю, що він абсолютний м*дак", - сказала директорка конкурсу "Міс Україна Всесвіт" Анна Філімонова.

Поки стиліст ображає її суперниць, росіянка сміється. За три дні вже зі сльозами на нафарбованих очах Санько записує вибачення.

"Моя щира любов до людей обернулася проти мене. Я розгубилася і не одразу відреагувала правильно. Я шкодую, що не змогла утримати чоловіка від грубих слів на адресу учасниць", - сказала "Міс Росія Всесвіт" Аліна Санько.

"Я знаю, що конкурсу "Міс Всесвіт" дуже багато листів прийшло від різних фанів, від конкурсу, директорів, котрі це побачили. Її не виключили. Подивимося на результати. Але чесно кажучи, це перший випадок булінгу, який допустила учасниця", - сказала директорка конкурсу "Міс Україна Всесвіт" Анна Філімонова.

Новини тижня: чому виникла суперечка через сукню Ястремської на "Міс Всесвіт"

Новини тижня: чому виникла суперечка через сукню Ястремської на "Міс Всесвіт"

Українка, яка посіла друге місце на "Міс Всесвіт"

Тріумф, корона і погляди мільйонів глядачів в усьому світі. Так завершується казкова ніч.

"Навіть коли я стояла на сцені, мені якось не вірилося, що ми залишилися удвох", - згадує Олеся Стефанко.

2011 року на "Міс Всесвіт" вона стала другою.

"І я вважаю, що Лейла була достойною переможницею. Сталося як сталося. Я навіть не хотіла б щось поміняти", - каже Олеся.

Результат Олесі Стефанко – поки що найвищий показник України на "Міс Весвіт". Олеся із простої сільської родини з Івано-Франківщини в одну мить стала відомою на увесь світ.

"Я інтроверт, я завжди була скромняжкою. Для мене було дуже важко виходити на сцену перед публікою, якісь публічні виступи. Навіть спілкування із журналістами, я пам’ятаю мої перші якісь інтерв’ю, це був провал", - згадує Олеся.

Конкурс дає впевненість і нові знайомства. Але чого точно не очікувала Олеся - так це того, що титул заважатиме їй будувати стосунки із чоловіками. І від свого обранця титул вона спочатку приховала.

Після конкурсу, розповідає директорка конкурсу "Міс Україна Всесвіт" Анна Філімонова, якими б не були результати, дівчата не залишаються тими, що були. Щось суттєве міняється усередині.

Олеся Стефанко зрозуміла, що диплом прокурора їй не знадобиться. Тепер вона живе у США і проводить марафони краси для жінок, іноді - разом із дев’ятимісячним сином Тео. Її чоловік - інвестор в галузі ІТ.

Булінг переможниці "Міс Всесвіт" від Трампа

У 1996 році венесуелка Алісія Мачадо стає "Міс Всесвіт". За рік, що вона виконувала за контрактом обов’язки переможниці, від стресів та постійних перельотів набирає 10 кілограмів. І, можливо, ніхто би і не звернув на це уваги. Але 97-го конкурс купує Дональд Трамп. І для Алісії казка перетворилася на пекло.

"Алісія виконала прекрасну роботу. Вона стала однією з найкращих "Міс Всесвіт". І в неї є проблема - вона трохи набрала вагу", - сказав пресі тодішній власник конкурсу Дональд Трамп.

"Я так не вважаю", - відповіла Алісія Мачадо.

"Може, вона має рацію?", - перепитали в Трампа.

"Я так не вважаю", - відповів той.

Трамп не пропускав жодної нагоди публічно нагадати Мачадо про вагу. За лаштунками було гірше. Він називав її "міс свинка" і "міс домогосподарка", бо латиноамериканські жінки часто працюють в американських родинах хатніми робітницями. І змушував худнути перед телекамерами.

Але від стресу жінка не худла. Потім Мачадо роками боротиметься із харчовим розладом, бо від постійного тиску геть припинила їсти.

Алісія Мачадо через 20 років після булінгу, якого зазнала від Дональда Трампа, стала обличчям президентської кампанії Гіларі Клінтон і на власному прикладі розповіла, що ніхто не має права принижувати і ніхто не повинен терпіти приниження. І всі дівчата, які мають світлі мрії і сміливість їх досягати, красиві.