"Мій балкон розчавили і я ще й винний та маю платити": хто повинен відповідати за аварійний стан будинків у Києві (відео)

Дата публікації
Перегляди
1564
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Мій балкон розчавили і я ще й винний та маю платити": хто повинен відповідати за аварійний стан будинків у Києві (відео)

Фото: ТСН.ua

Комунальники не зобов’язані оглядати регулярно балкони, тому фахівці радять моніторити стан конструкції самостійно.

У Києві повно аварійних балконів. Саме вони можуть будь-якої миті обвалитися на голову перехожим і накоїти лиха вам і сусідам. Нещодавно така ситуація сталася в Шевченківському районі столиці. Конструкція завалилася на сьомому поверсі будинку та зруйнувала балкони ще на двох поверхах нижче. На щастя, минулося без жертв.

Про те, хто має відповідати за аварійний стан балконів та куди звертатися, якщо ваш уже на ладан дихає, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1". 

"Я зараз перебуваю в історичному центрі столиці, на Подолі. Ось це вулиця Сагайдачного, якою нерідко екскурсоводи прокладають свої маршрути та розповідають про місцеву архітектуру. Перед прямим включенням я також прогулявся із піднятою головою й уважно роздивився усі ці історичні будинки. Насамперед я звертав увагу на балкони, яких побачив близько пів сотні. Серед них як мінімум десять були в аварійному стані. Архітектори запевняють, визначити це можна за зовнішнім виглядом. Перше, на що варто звертати увагу, – це відшарування бетону з нижньої сторони плити балкона, часткові обвали, або ж глибокі тріщини. Все це свідчить про те, що конструкцію необхідно ремонтувати, а ходити під нею дуже небезпечно. Доказом цього є нещодавно завалений балкон у Шевченківському районі Києва. Щоправда, впала тоді частина звичайної панельної дев`ятиповерхівки. Тоді ніхто не постраждав, але питання - хто ж має відновлювати будинок", - зазначає кореспондент "Сніданку" Олександр Ковальов.

"Столиця, зовсім неподалік - центр. Територія будинку, де впав парапет балкону, досі огороджена червоною стрічкою. Андрій Іванович живе на шостому поверсі. Якраз під тим злощасним балконом. Каже, що був дома, і на його очах з сьомого поверху упав балкон і розчавив його балкон, який теж полетів. Чоловік кілька років поспіль скаржився на стан балкону - і свого, і сусідчиного. Але усе марно", - йдеться у сюжеті.

А коли сусідський балкон зверху обвалився, чоловік виявився ще й винним. Йому вручили попередження від управлінської компанії, яка обслуговує будинок, що все потрібно прибрати і відремонтувати. За власний рахунок. В разі невиконання – штраф.

"Знаєте, у мене серце не витримує. Я не можу на це все дивитися. Де вони у мене знайшли рахунок? Я пенсіонер! А вони пишуть я за свій рахунок повинен платити капітальний ремонт", - каже киянин.

Сусідку не винить. Каже, жінка теж зверталася до всіх інстанцій. А от радник заступника міського голови Олексій Тихонов іншої думки - відповідальність за стан балкона на власнику. Чиновник пояснює, що власник квартири зобов'язаний самостійно стежити за станом парапетів балкона, його даху, засклених вікон, плит. Інша справа - опорні стіни.

"Балкон вказаний у документах як приватне майно. Це як частина квартири, що не опалюється. Якщо ж ми говоримо про стіну будинку, до якої кріпиться балкон - то це спільне майно", - каже Тихонов.

Далі - потрібна експертиза, котра покаже - проблема була в парапеті, який зруйнувався, чи у кріпленнях до стін. Від цього і залежатиме, чи буде ремонтувати сам власник квартири чи проблема спільна для всього будинку.

Архітектор Георгій Духовичний нагадує, за балконом перш за все треба доглядати! Він - не склад, а витримати у старих панельках може не більше 700 кг ваги.

Комунальники не зобов’язані оглядати регулярно балкони: за правилами достатньо двох спостережень на рік. Тому фахівці радять моніторити стан конструкції самостійно.

"Зверніть увагу на місця стиків із будинком . Якщо ж там є тріщина ,або видно іржу -звертайтесь до керівної компанії. Спеціалісти визначать ступінь пошкодження і складуть акт", - радять фахівці.

Архітектори кажуть, в нашій країні не поширена традиція постійно змінювати житло. Ми звикли пристосовуватися до того, що маємо. Наприклад, якщо родина стала більшою, балкон можуть переобладнати під житлове приміщення, навантажити його меблями або іншими речами, які там не мають бути. Відтак все це збільшує ризик того, що балкон може не витримати.

Крім цього, якщо порівняти ситуацію з країнами Європейського Союзу, там будівлі мають гарантійний термін експлуатації. Відтак, якщо конструкція балкона не витримала і завалилася, ремонтуватиме його забудовник. У нашому ж випадку найімовірніше, що платити доведеться власнику квартири.

Залишається бути обачними та зайвий раз піднімати голову.

Нагадаємо, у Шевченківському районі Києва напередодні 18 квітня в одній із багатоповерхівок обвалився балкон. Рухнула споруда квартири на сьомому поверсі, яка зачепила балкони на ще двох поверхах. 

Балконопад у столиці: хто відповідальний за аварійний стан будинків

Балконопад у столиці: хто відповідальний за аварійний стан будинків

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1564
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація