Могили з квітами і хрестами: у Миколаєві парк перетворили на цвинтар для тварин

Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Могили з квітами і хрестами: у Миколаєві парк перетворили на цвинтар для тварин

Фото: скріншот із відео

Аби увічнити свого улюбленця деякі господарі навіть встановлюють на місці похованні невеличкі памятники.

Міський парк Миколаєва перетворили на цвинтар для тварин. Могили за аналогією з людськими – з квітами, хрестами та, навіть, гранітними надгробками. Деяких миколаївців це обурює. Власники ж тварин – виправдовуються - ховають тут, бо більше ніде.

Про те, як вирішують цю проблему в інших регіонах та країнах - 3 квітня йщлося у сюжеті ТСН.19:30.

Сотні маленьких могилок з квітами, хрестами та табличками. Так виглядає міський парк Миколаєва. Тут поховані домашні собаки, коти і навіть хомячки.

Аби увічнити свого улюбленця деякі господарі навіть встановлюють на місці похованні невеличкі памятники.

Подібних міні-обелісків у парку можна нарахувати зо два десятки. Є навіть неподалік центральної алеї. Місцеві кажуть – нові могилки з'являються щотижня.

"Кладовище, а не парк виходить. Якщо з дітьми чи онуками піти погуляти - а тут на тебе могилки дивляться", - обурюється місцевий житель Ігор.

Але спеціального цвинтаря для тварин у місті немає - обурюються власники собак та котів. От і ховають, де придумають.

Тетяна Зубрей зізнається, свою кішку поховала у парку. Бо хотіла мати можливість її провідати і згадує, як в Лондоні була  на  кладовищі для тварин, якому  вже 140 років. Туди навіть водять туристів.

Натомість в Україні єдина область, де є офіційний цвинтар для тварин - це Харківщина. Провести в останню путь домашніх улюбленців тут можна неподалік від обласного центра.

За словами речниці КП "Центр поводження з тваринами" Ольги Голубєвої, розташоване воно на землі, яка непридатна для життя, для ведення сільськогосподарської діяльності. 

Є у Харкові і колумбарій для тварин, який відкрили 3 роки тому. Нині  він користується неабияким попитом.

"Ті комірчини, які замуровані гранітом, вони вже йдуть на 10 років. Ось ці комірчинки можна відкрити та когось туди підховати. Бо є такі люди, котрі утримують не одного хатнього улюбленця, а декілька. Їм видається персоналізований ключик", - розповідає Голубєва.

Втім, кремація тварин виявляється є і в Миколаєві. Це щотижня робить комунальне підприємтсво, яке збирає на вулицях збитих автівками тварин.

Новини України: в Миколаєві міський парк перетворився на цвинтар для тварин

Новини України: в Миколаєві міський парк перетворився на цвинтар для тварин

Скористатися такою послугою можуть і власники домашніх тварин, заплативши 19 грн за кілограм ваги. А от індивідуальна кремацію, кажуть у центрі захисту тварин, обійдеться дорожче - майже 1900 гривень. Після процесу її спалення людині може бути виданий її прах.

Натомість поховання у парках -  протизаконні,  наголошують комунальники.

"Заборонено захоронення тварин на території населених пунктів – це парки, сквери, а також, заборонено викидати у смітники трупи тварин", - зазначає директор КП "Центр захисту тварин" м. Миколаєва Віктор Лінник.

За порушення заборони власникам тварин загрожує штраф  -  від 340 до 1360 грн. Але чи будуть очищати міський парк від маленьких могилок - і хто саме це повинен робити - у міськраді відповіді на ці питання поки не дають.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація