Моргенштерн оскаржує скасування концертів в Україні, а організатори продовжують продаж квитків

Моргенштерн оскаржує скасування концертів в Україні, а організатори продовжують продаж квитків

instagram.com/morgen_shtern

В Україні у співака з'явився адвокат, який вимагає пояснень щодо заборони в'їзду

Хоча тиждень тому російського репера Моргенштерна внесли до «чорного списку» Міністерства культури, але його концерти рекламують, а квитки і дотепер у продажу. У СБУ заявили, що він не зможе перетнути кордон, бо його діяльність загрожує безпеці країни. Та й сам виконавець розповів, що боїться летіти в Україну.

Про це йдеться в ТСН.19.30.

Обличчя російського реп-виконавця Моргенштерна можна побачити на багатьох білбордах столиці. І це попри заяви служби безпеки та міністерства культури. Його концертний тур Україною продовжують рекламувати і навіть продавати недешеві квитки.

Скандальний російський співак потрапив до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці України. До цього списку його внесло Міністерство культури  за поданням СБУ.

Ще за тиждень до цього, сам репер на сторінці в Інстаграмі розповів, що не прилетить, мовляв, боїться. Але попри ці заяви - турне російського співака й далі рекламують, квитки досі у продажі, а про скасування концертів жодних заяв. «Концерт відбудеться на заплановані дати», - заявляють організатори заходів.

Концерти Моргенштерна були заплановані на початок червня. В Мережі квитки: і за сімсот гривень, і за п’ять тисяч. «Поки не буде офіційного підтвердження юридичного обґрунтування цього питання, концерт буде діючим», - коментує продаж квитків генеральний директор національного квиткового оператора Олександр Порядченко.

MORGENSHTERN в "чорному списку": чому скандальному реперу заборонили в'їзд в Україну

MORGENSHTERN в "чорному списку": чому скандальному реперу заборонили в'їзд в Україну

Попри рішення СБУ та заяву самого російського репера, організатори його українського турне досі не визнають, що концертів не буде. Ба більше, найняли в Україні адвоката, який вже звернувся до СБУ, Мінкульту та РНБО по роз’яснення. Каже, Моргенштерна внесли до списку безпідставно, адже у Криму він не був і політичних поглядів не озвучував. «Забороняють в'їзд на підставі абсолютно картонних історій, вигаданих. Альшер хоче спочатку добитися справедливості, а потім розглядати питання проведення концертної діяльності на території України, якщо це буде можливо», - зазначає адвокат Євген Пронін.

Востаннє Моргенштерн був в Україні півтора роки тому. І його концерт в Одесі завершився скандалом. Він вийшов на сцену, попри оголошену жалобу по загиблих в одеському коледжі, та й ще коментував, чому так вчинив: «Я вважаю, що траур — це просто йо**на показуха».

У так званому "чорному списку" Міністерства культури до серпня 2020 року перебував іншій російський співак - Баста. Через гастролі в окупованому Криму йому заборонили в'їзд до України. Але вже минуло три роки і тепер репер приїхав до Києва. Кілька днів тому його помітили в одному з ресторанів і там стався конфлікт за участі  активіста та охорони Басти. Всі ці дні сам ніяк не реагував. І лише зараз у Мережі оприлюднив звернення: «Дякую всім, хто турбувався за мене. Все добре, турбуватися не варто, живий, здоровий, на зв'язку».

На цей момент у списку Мінкульту перебуває сто вісімдесят один російський артист. Серед них Стас П'єха, Надія Бабкіна, Альона Апіна. Їхні концерти також скасовували, людям повертали гроші, але не завжди швидко. Сама процедура може затягнутися на місяці. «Просто повернення квитків - складна бюрократична процедура. Організатор - одна юридична особа, хто приймає платежі за квитки - інша, це все бухгалтерська історія», - пояснює адвокат.

Перед тим як купувати квитки на концерт, тим паче, артиста з Росії, перевірте у мережі, чи не перебуває він у списку Мінкульту. Якщо так, його 100% не пустять до України. Навіть, якщо обличчя співака на яскравих білбордах, а концерти рекламують у соціальних мережах.