Мрії не вмирають: роботу над відновленням літака Ан-225 таки розпочали і не за державні кошти

Мрії не вмирають: роботу над відновленням літака Ан-225 таки розпочали і не за державні кошти

Літак "Мрія", який знищили російські окупанти.

ТСН отримала коментарі від держпідприємства “Антонов”.

Над відновленням знаменитої "Мрії" таки працюють, авіаконструктори вже міркують, як відновити найбільший і найпотужніший літак у світі, працюють з документацією, кресленнями, йдеться в ТСН.

В аеропорті Лейпцига в пасажирському терміналі відкрили виставку «Світло і тінь». Головний експонат – знаменитий літак “Мрія”: різні роки, аеропорти, різні ракурси, усміхнені пілоти, а поряд – світлини вже знищеного літака.

На відкритті і багаторічний командир літака Дмитро Антонов, який літав на “Мрії” 18 років, йому досі болить. На виставці він опановує себе і рівними буквами виводить у книзі відвідувачів «Мрії не вмирають!».

Саме тут керівник держпідприємства “Антонов” говорить фразу про відновлення найбільшого літака у світі. Складнощі перекладу даються взнаки – Євген Гаврилов говорить українською, його перекладають англійською, а місцеві журналісти вже німецькою пишуть так, ніби “Мрію” вже будують. “Я всього не хочу розповідати, поки йде війна, зараз треба менше розповідати, дійсно, це люди, які працюють, матеріал, який вже в роботі. Чим будемо менше про це казати, тим краще. Це буде відродження України, технічної спроможності України, це буде гордість нашого авіабудівного сектора”, - уточнює в.о. генерального директора ДП "АНТОНОВ” Євген Гаврилов для ТСН.

Одразу ж в авіаційній спільноті роздмухується дискусія, чи варто взагалі відбудовувати “Мрію”, адже літак коштуватиме щонайменше пів мільярда доларів, і в Україні є на що витратити такі суми. Антоновці ж і не сподіваються на бюджетні гроші, говорять про міжнародний інвестиційний фонд. Оновлену “Мрію” можна відбудувати усім цивілізованим світом, в якому Україна уже посіла своє місце. “Сьогодні Україна вже більше не розглядається, як щось поза межами Європи, і це може бути спільним проєктом, спільним євроатлантичним проєктом, коли наші фантастичні літаки перевозитимуть вантажі для всієї об’єднаної Європи”, - каже посол України в Німеччині.

"Мрії не вмирають": процес відновлення літака розпочався

"Мрії не вмирають": процес відновлення літака розпочався

“Агресія Росії в Україні припиниться, і ми зможемо відбудувати “Мрію”. Звісно, ми будемо підтримувати цю мрію і будемо дуже щасливі бачити її в польоті в майбутньому, як і багато разів раніше”, - каже генеральний директор аеропорту “Лейпциг-Галле” Гьотз Амельманн.

Разом ми зможемо, кажуть у Європі, а понівечена “Мрія” має залишитися лише на фото в темній кімнаті виставки.

Читайте також:

Рейковий фронт: ремонтники лише на Придніпровській залізниці ліквідовували наслідки 300 атак

Сквотерів, що оселились в будинку власника "Яндекс" в Амстердамі, намагаються виселити через суд

"Вікно можливостей для переговорів": британський генерал висловився про втечу росіян з Херсона

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6764
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація