На Банковій постраждали троє медійників: Європейська федерація журналістів прокоментувала насильство

На Банковій постраждали троє медійників: Європейська федерація журналістів прокоментувала насильство

Фото: bykvu.com

За останні 9 місяців в Україні під час виконання своїх професійних обов'язків постраждала понад сотня журналістів.

Мовчазний протест біля Міністерства внутрішніх справ. Там зібралися журналісти - відстоювати своє право безпечно виконувати професійні обов'язки. Вимагають також розслідувати напади на колег та притягнути до відповідальності винних.

Про це 17 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час суботньої акції протесту біля Офісу президента побили оператора ТСН Антона Філіппа, він зазнав струсу мозку та хімічних опіків очей, а також фотокореспондента видання "Букви" Олександра Кужельного. Двом нападникам на фотокора завтра обиратимуть запобіжний захід. Їм загрожує до 5-ти років за ґратами.

Оператор ТСН теж написав заяву до поліції, але його кривдників поки що не встановили. До журналістів вийшов представник міністерства Артем Шевченко і запевнив, що поліція сприятиме розслідуванню цих нападів. За останні 9 місяців в Україні під час виконання своїх професійних обов'язків постраждала понад сотня медійників.

Європейська федерація журналістів (EFJ) прокоментувала насильство проти журналістів. Так, організація закликала українську владу притягнути винуватців до відповідальності та підвищити захист журналістів на масових заходах.

В EFJ вказали, зокрема, на побиття фотокореспондента "Букв" Олександра Кужельного правими радикалами. Крім нього, в ході подій 14 серпня постраждали щонайменше двоє співробітників ЗМІ. Проти кореспондента ресурсу Vesti.ua Валентина Банних застосували сльозогінний газ, а оператор телеканалу 1+1 Антон Філіп був травмований. Як заявив Глава НСЖУ Сергій Томіленко, активісти напали на Філіпа, коли побачили логотип телеканалу на його камері.

Генеральний секретар EFJ Рікардо Гутьєррес наголосив, що такі напади – зовсім не рідкість.

"Олександр Кужельний, Антон Філіп і Валентин Банних - ще одне доповнення до страхітливого списку журналістів, які постраждали від нападів під час масових акцій. Влада має зробити все можливе, щоб захистити пресу в такому ворожому середовищі. Ми закликаємо до ретельного розслідування, аби притягнути до відповідальності всіх причетних до нападу", - наголосив він. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація