На Донбасі бойовики знову почали гатити по українських позиціях ракетами із радянських вогнеметів

На Донбасі бойовики знову почали гатити по українських позиціях ракетами із радянських вогнеметів

Вікіпедія

Три ракети не розірвалися.

На Луганщині, де лише пів року тому вирували пекельні пожежі, російські окупанти нині навмисне стріляють з реактивних піхотних вогнеметів "Джміль". Три ракети прилетіли на позиції до українських військових і лише дивом нічого не підпалили. Снаряди лише зачепили кілька гілок на деревах і не спрацювали.

Про це 17 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три ракети від вогнемета "Джміль" прилетіли на позиції українських військових напередодні. Впали у траву і не розірвались.

"Був вибух. Ми спочатку не зрозуміли, що це за вибух. Не було схоже на РПГ або 82. Коли пішли оглядати, знайшли хвостовик з цього "Джмеля", - розповідає військовослужбовець ЗСУ "Саймон".

Не розірвались, кажуть бійці, ймовірно тому, що снаряди старі. Але сам факт, що ракети не рвонули, тут всіх тішить.

"Небезпечний (снаряд - Ред.) тим, що в нього капсула. Хімічна реакція відбувається під тиском і таким чином здійснюється підпал", - пояснює військовослужбовець ЗСУ "Пегас".

Якщо, наприклад, один з "Джмелів" впав би в спостережний пункт, там би вигоріло вщент абсолютно все - і дерево, і мішки, і зброя, і навіть пів посадки зверху.

Вогнемети радянська армія активно використовувала в Афганістані, російська - в Чечні. На Донбасі проросійські бойовики гатили ними не часто. Чому вирішили бити ракетами нині – українські військовослужбовці лише здогадуються.

"У нас є хибна позиція, в яку вони били неприцільно. Ось в цій стороні, і вони хотіли її підпалити", - говорять вони.

Три нерозірваних "Джмеля" з позиції сьогодні зранку вивезли. Невдовзі їх підірвуть на полігоні. Бійці ж на цій ділянці фронту кажуть, до вечора можна перепочити. А тоді вже чекати від ворога на нові провокації. Вони тут відбуваються тільки-но спадає темрява.

Новини з фронту: в Луганській області російські окупанти стріляють з реактивних піхотних вогнеметів

Новини з фронту: в Луганській області російські окупанти стріляють з реактивних піхотних вогнеметів

"Починають зі стрілецької, а потім РПГ, АГС, ВОГ, буває щось більш важке", - каже військовослужбовець ЗСУ "Шах".

Зброю забороненого калібру бойовики тут теж використовують, але нечасто, розповідають бійці. А от чого нині немає, так це ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Цьогоріч навесні степами Луганщини вони майже не повзають.