На Донбасі російсько-окупаційні війська засівають українські позиції "квітками смерті"

На Донбасі російсько-окупаційні війська засівають українські позиції "квітками смерті"

Фото: wikipedia.org

ПОМ-2 скидають з "безпілотника" або відстрілюють з ручного протитанкового гранатомета.

Ще один беззаперечний доказ прямого постачання російської зброї бойовикам на Донбасі. Причому, зброї, яку виробляють та використовують лише росіяни. Свіжий доказ того, що саме росіяни вбивають українців, незабаром відправлять у міжнародний суд. 

Про це 10 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мінами ПОМ-2Р1 десятками, якщо не сотнями, російсько-окупаційні війська останні місяці засівають українські позиції по всій лінії фронту. Та хіба тільки позиції? Навіть у прифронтових селах ця міна вбиває людей. 

ПОМ-2 скидають з "безпілотника" або відстрілюють з ручного протитанкового гранатомета. А цю, останню модифікацію міни, навіть можна встановлювати вручну. 

Залишки УРП, пристрою для ручного мінування. Кидаєш її, як гранату, вона вилітає з металевого стакана-носія і зводиться у бойове положення. 

Росіяни називають цю свою зброю "Квітка смерті". Легке торкання до одного з давачів руху означає смерть - навіть якщо людина перебуває за кілька метрів від міни. Саме так загинув мирний мешканець просто у своєму подвір’ї в селищі Золоте-4. 

"Epic fail" російської "оборонки": росіяни забули видалити маркування на мінах, закинутих в український тил

"Epic fail" російської "оборонки": росіяни забули видалити маркування на мінах, закинутих в український тил

ПОМ-2 - дуже підступний вбивця. Розмінувати її неможливо. Тільки зірвати тралом, або розстріляти з далекої дистанції.

Ця міна заборонена Отавською конвенцією. Росія, до речі, її ігнорує. ПОМ-2Р виробляють лише в Росії, від 97-го року. І офіційно є на озброєнні лише в російській армії. Зазвичай на Донбасі російські найманці використовують ПОМи без маркування. 

Проте, з цією підступною залізякою росіяни серйозно промахнулись. На стакані-носіі міни, який залишається цілим після вибуху, жодних позначок виробника. Але знайшлася хрестовина, з якої вилітають нитки-давачі, на якій можна побачити код виробника – 583. Він збігається з кодом Саранського федерального казенного підприємства Росії, відомого більше, як Саранський механічний завод. Тож, міна автоматично стає доказом воєнних злочинів Російської Федерації. А, відтак, її незабаром побачать і в Міжнародному кримінальному суді. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація