На "прощальній" пресконференції Меркель пообіцяла санкції для РФ у разі використання газу як зброї проти України

На "прощальній" пресконференції Меркель пообіцяла санкції для РФ у разі використання газу як зброї проти України

На "прощальній" пресконференції Меркель пообіцяла санкції для РФ у разі використання газу як зброї проти України

Ангела Меркель / Associated Press

Ангела Меркель ще раз підтвердила, що Німеччина і Росія мають зовсім різні цінності, однак треба і надалі залишатися в діалозі з Москвою.

У Німеччині вітають компроміс зі Сполученими Штатами щодо "Північного потоку-2". А керівництво країни заявляє про готовність до санкцій щодо Кремля, якщо Росія погрожуватиме Україні.

Таку заяву зробила Ангела Меркель на своїй чи не останній великій пресконференції, повідомляє кореспондентка ТСН Наталя Фібріг.

Це хороший крок і він потребував поступливості обох сторін - Берліна і Вашингтона, а розставлені в документі пріоритети -  є для України хорошими, так домовленість щодо «Північного потоку -2» прокоментувала Ангела Меркель.

У канцлерки сьогодні очевидно остання велика пресконференція до завершення правління. Від завтра політичний Берлін йде на канікули, а потім на країну чекає виборча кампанія, вибори і формування нового уряду.

Великого резонансу угода із США не викликала, про «Потік» канцлерку спитали всього двічі. Ангела Меркель ще раз підтвердила, що Німеччина і Росія мають зовсім різні цінності, однак треба і надалі залишатися в діалозі з Москвою. Водночас канцлерка повторила, що і її уряд, і вона особисто завжди підтримували Україну.

Новини світу: як у Німеччині коментують угоду щодо "Північного потоку-2"

Новини світу: як у Німеччині коментують угоду щодо "Північного потоку-2"

Для Німеччини важливо, щоби Україна залишилася транзитеркою газу, а Росія не використовувала газ як зброю проти України. Щоправда далі -  жодної конкретики. «Врешті решт у нас є можливість ввести санкції, це стосується передусім Криму і Донецька і Луганська, і нас є інструменти реагування и ця угода наочно показує. Я сподіваюся, що нам не доведеться вдаватися до санкцій, Росія сьогодні заявила, що не буде використовувати газ як зброю. Але загалом ми не залишилися беззахисними», - заявила Меркель.

Утім, що це можуть бути за санкції - в угоді із США Німеччина не бере на себе жодних конкретних зобов’язань, натомість це декларація про наміри – що Берлін буде діяти, якщо Росія таки застосує газогін як зброю проти України.

«Ми стоїмо на боці України» – це дуже загально в ефірі німецького каналу "ЦДФ" повторив німецький міністр енергетики. «Факт є, що ми із США маємо спільну позицію і щодо Росії, і щодо справедливих інтересів України. Це дуже важливо. І це чіткий сигнал Україні і чіткий сигнал Росії», - заявив Петер Альтмаєр.

Одночасно компроміс щодо «Північного потоку-2» і критикують навіть у партії Меркель. Газогін – це політична зброя в руках Кремля і загрожує самостійності України, заявив глава комітету із зовнішньої політики.

А в «Партії «зелених» назвали компроміс “гірким відкатом назад в питанні захисту довкілля”.

Однак ця критика залишається поодинокою, здебільшого в Німеччині тішаться і вітають, що Вашингтон та Берлін більше не сваряться через газогін, і як написала німецька газета Die Welt, на завершення свого правління канцлерка Меркель зробила Путіну щедрий подарунок.

Нагадаємо, що зупинити було неможливо - так прокоментував президент США домовленості з Німеччиною щодо запуску «Північного потоку-2». Декларацію про умови використання російського газогону в обхід України - Джо Байден та Ангела Меркель оприлюднили напередодні.

Офіційний Київ заявив, що ці домовленості лише поглиблюють кризу. На боці України одразу ж виступила Польща, яка також вважає: російський проект є небезпекою для всієї Центральної Європи.

Новини світу: Байден прокоментував домовленості з Німеччиною щодо запуску російського газогону

Новини світу: Байден прокоментував домовленості з Німеччиною щодо запуску російського газогону