На Темзі почався щорічний перерахунок королівських лебедів: навіщо він потрібний

На Темзі почався щорічний перерахунок королівських лебедів: навіщо він потрібний

Фото: Pexels

За увесь час існування традиції перепису королівських лебедів від неї відмовлялися лише двічі.

Водоплавний перепис – на Темзі почався щорічний перерахунок королівських лебедів. Традиції понад 800 років. І за увесь час її скасовували лише двічі. Як відбувається перепис і навіщо він потрібен, - йшлося в сюжеті ТСН.19:30 21 липня.

Дерев’яні, чотиримісні човни, прикрашені королівською символікою вирушають уздовж Темзи. Маркувальники збирають дорослих лебедів та пташенят і заносять дані про них в офіційний реєстр.

Традиція перепису лебедів на Темзі тягнеться з 12 століття – тоді лебедине м’ясо вважалось цінним делікатесом, право володіти цими птахами мав лише монарх, а інвентаризацію проводили, щоб перевірити, чи вистачить птиці на всі королівські бенкети. Пізніше корона поділилася лебедями з двома торговими гільдіями – виноробів та фарбарів. Їхні представники зараз беруть участь у переписі поруч із королівськими маркувальниками.

Страви з лебедів до королівського столу більше не подають - зараз птахів оглядають і переписують задля їхнього захисту. Одна з головних проблем – незаконний відстріл птахів

За роботою маркувальників з набережних спостерігає чимало людей.

За увесь час існування традиції перепису королівських лебедів від неї відмовлялися лише двічі – і обидва рази вже у третьому тисячолітті. У 2012 маркувальників зупинила повінь на Темзі, торік – пандемія COVID-19.

Читайте також: 

Новини світу: у Британії почався щорічний перепис королівських лебедів

Новини світу: у Британії почався щорічний перепис королівських лебедів

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація