Набряк легень і навіть смерть: хімік розказав, чим небезпечний газ, витік якого стався на заводі під Рівним

Набряк легень і навіть смерть: хімік розказав, чим небезпечний газ, витік якого стався на заводі під Рівним

ТСН.ua

Науковець порадив місцевим зачинити вікна.

За офіційними даними, на території заводу "РівнеАзот" стався викид нітрогенових газів. Вони становлять серйозну небезпеку для людей. 

Про це 20 липня в ТСН.19:30 розказав кандидат хімічних наук Гліб Репіч.

"Цей газ - це нітроген (IV) оксид. Він дуже токсичний. І якщо ви потрапили у таку хмару - це може спричинити набряк легень та навіть смерть. При цьому для цього потрібна дуже незначна концентрація. Навіть його одна сота відсотка протягом кількох годин може спричинити набряк легень. А тому якщо ви бачите цей газ чи відчуваєте його запах, який схожий на те, як пахне хлор, треба терміново покинути зону ураження. Якщо ви знаходитесь вдома біля цього підприємства і навіть, якщо газу нема, я вам рекомендую зачинити вікна", - пояснив науковець. 

Хімік в ефірі ТСН.19:30 також показав, що цей газ добувається із мідних гранул з додаванням нітратної кислоти. 

"Він важчий за повітря. І в цьому його небезпека, оскільки він стелиться по землі. Але на щастя, він є летким і розсіюється вітром. Якщо у Рівному зараз йде дощ, то це дуже добре, бо він розчинний у воді", - сказав Гліб Репіч.

Новини України: чи становить загрозу для людей вибух на заводі "РівнеАзот"

Новини України: чи становить загрозу для людей вибух на заводі "РівнеАзот"

Нагадаємо, у Рівненській області вдень 20 липня сталася аварія на заводі "РівнеАзот". В результаті чого над територією підприємства піднялася яскраво помаранчева хмара. На хімзаводі, де сталась аварія, розповіли чи є небезпека для людей.  На хімзавод уже прибула місцева влада, також міський голова Рівного повідомив, що у лікарні розгорнули додаткових 25 ліжко-місць.