"Нам всім це не подобається": Венедіктова розповіла, чому прокурор САП тричі закрив справу "Роттердам+"

"Нам всім це не подобається": Венедіктова розповіла, чому прокурор САП тричі закрив справу "Роттердам+"

Фото: Офіс генерального прокурора

Генпрокурорка погодилася, що справа "Роттердам+" зараз на слуху у всіх.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова розповіла, чому "розвалюється" справа "Роттердам+".

Про це вона заявила 22 квітня у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на 1+1.

Венедіктова прокоментувала дії прокурора САП Віталія Пономаренка, який 9 квітня 2021 року втретє закрив справу "Роттердам+".

"Роттердам" — справа зараз на слуху у всіх. Причому вона на слуху в абсолютно різноманітних кутах. Так, у нас прокурор САП тричі закрив цю справу. Після цього що відбувається? Один раз скасував постанову про закриття ВАКС, двічі — виконувач обов'язків керівника САП. Єдине питання, що зараз знаходиться в "Роттердамі", яке для мене насправді є дуже важливим для чистоти всього і всіх, — це строки. Чи є в нас строки для ефективного розслідування справ чи немає цих строків?", — говорить генпрокурорка.

За її словами, надзвичайно важливим є те, щоб антикорупційні правоохоронні органи: НАБУ-САП-ВАКС, залишалися незалежними.

"Тому що стосується безпосередньо прокурора, який закривав цю справу... І нам всім це не подобається. Я думаю, насправді це у всіх викликає дуже багато питань. Але чому ми собі не даємо відповіді, що той самий ВАКС — три різних судді! — тричі відмовляв детективам у відводі прокурора? Коли ми говоримо, що в нас антикорупційна інфраструктура має бути незалежна і самостійна — у нас є трикутник НАБУ-САП-ВАКС, — ми мусимо давати їм можливість бути незалежними. З іншого боку стоїть питання: Венедиктова має піти і щось там змінити. Я готова йти і змінювати, коли в мене є строки для ефективного розслідування. А тут я не знаю, чи є ці строки, чи немає. Безперечно, я думаю, що ми мусимо — ми, правоохоронна система — дати справедливу і чесну відповідь на це питання. Відповідальність ніхто не знімав", — підсумувала Венедіктова.

Венедіктова прокоментувала дії прокурора САП, який тричі закривав справу "Роттердам+"

Венедіктова прокоментувала дії прокурора САП, який тричі закривав справу "Роттердам+"

Нагадаємо, що формула "Роттердам+" запрацювала в Україні від травня 2016 року. Її запровадила Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг як схему розрахунку вартості вугілля для ТЕС. Багато експертів і політиків назвали схему "Роттердам+" корупційною.

8 серпня 2019 року детективи НАБУ у межах справи "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку.

Раніше Ірина Венедіктова відповіла, чи буде кримінальне провадження щодо Віктора Медведчука.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація