Нашестя гігантських медуз та запах тухлої риби в Кирилівці: експерт пояснив, що відбувається з Азовським морем

Нашестя гігантських медуз та запах тухлої риби в Кирилівці: експерт пояснив, що відбувається з Азовським морем

Через медуз туристи не можуть купатися на місцевих пляжах.

У курортній Кирилівці в Запорізькій області навала медуз. Через них туристи не можуть купатися на пляжах, тому йдуть в басейни, де буквально намагаються вибити собі вільний шезлонг.

Про це ТСН.ua розповіла туристка Олена Литвиненко.

Так, до полудня море в Кирилівці перетворюється в акваріум з медузами. Їх туристи виловлюють і викидають на пісок. Працівники пансіонатів на березі моря намагаються їх прибирати, однак насилу дають раду такій кількісті.

"Людей на пляжі багато, але купаються найсміливіші. Вранці медуз менше, після 12-ї години їх знову дуже багато. В обід з пляжу починає нести несвіжою рибою, тому що під палючим сонцем медузи починають розкладатися", — розповідає нам Олена Литвиненко.

За її словами, через те, що немає можливості нормально відпочивати на пляжі та купатися в морі, туристи атакують басейни.

"Басейни з самого ранку і до вечора забиті. Люди скандалять в черзі за шезлонгами", — додає дівчина.

Водночас тішать туристів в цьому році ціни. Люди кажуть, що в порівнянні з іншими курортами, відпочинок в Кирилівці більш ніж бюджетний.

Кирилівку атакують медузи: незадоволені туристи публікують кадри, які шокують

Кирилівку атакують медузи: незадоволені туристи публікують кадри, які шокують

Зі свого боку експерти пояснюють, що навала медуз в насамперед свідчить про те, що море — забруднене.

"Медузи споживають всіляку дрібницю, яка розмножується на базі розвиненої мікрофлори. У море скидаються побутові стоки, через них розмножуються бактерії, за ними розмножується зоопланктони, а зоопланктони споживаються медузами. Тому наявність медуз свідчить про забруднення середовища", — повідомив доцент кафедри зоології Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Олександр Пономаренко.

Крім того, на якість морської води вплинули й туристи, яких за останні роки в Кирилівці додалося.

"Навантаження на курорт зросло, народу стало більше. Стічна система не може впоратися. Відповідно, це призводить до збільшення кількості медуз", — резюмував Олександр Пономаренко.

Нагадаємо, що в Кирилівці дитина постраждала від медуз. У дівчинки з'явилися червоні плями на шкірі після того, як вона вийшла з моря.

Новини України: на Азовському узбережжі люди борються з нашестям медуз

Новини України: на Азовському узбережжі люди борються з нашестям медуз

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9804
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація