Навала нелегальних мігрантів у Литві та Латвії: як Лукашенко шантажує ЄС біженцями

Навала нелегальних мігрантів у Литві та Латвії: як Лукашенко шантажує ЄС біженцями

Використовувати біженців Лукашенка навчила мігрантська криза в Європі, що вкотре загострилася торік.

Напруження на західному кордоні Білорусі зростає: про необхідність зупинити навалу мігрантів слідом за Литвою говорить і Латвія. Єврокомісія готує зустріч голів МВС Євросоюзу. Режим Лукашенка пропускає через країну сотні біженців з Африки та країн Близького Сходу. Лише за останню добу литовці завернули понад три сотні людей. А Лукашенко оголосив: приймати їх назад Білорусь не стане.

Про це йдеться 5 серпня у сюжеті ТСН.19:30.

Від Іраку до Литви — майже 5 тисяч кілометрів. Який шлях не візьми — країни розділяє чимало кордонів. Але центри утримання нелегалів на литовському рубежі переповнені. Бо режим Лукашенка взявся допомагати нелегалам втілювати мрію в життя.

Про те, як дістатися Європи, пишуть у десятках закритих груп у соцмережах. Кількість рейсів з Іраку до Мінська за останній місяць зросла втричі. Попит шалений. Ті, кому вдалося — публікують відеозвіти. Після переговорів із європейцями, доводиться втрутитись офіційному Іраку. І державна авіакомпанія всі рейси до Мінська скасовує.

Новини світу: Латвія говорить про необхідність зупинити навалу мігрантів через Білорусь  

Новини світу: Латвія говорить про необхідність зупинити навалу мігрантів через Білорусь  

Минулого ранку білоруські прикордонники повідомили, що знайшли побитого іракського мігранта в лісі, і він загинув у них на руках. Не минуло й години, як під литовським посольством зібралася начебто стихійна акція протесту.

Раніше європейці публікували відео, як за мігрантами, які безперешкодно полишають Білорусь, стежить машина білоруських прикордонників. Вона супроводжує їх і не втручається. Однак варто було литовцям оголосити, що відтепер вони завертатимуть усіх, кого помітять на кордоні, як Лукашенко називає це провокацією. І наказує закрити вже білоруський кордон.

Здавалося б, до чого тут південь. Але на цій самій нараді, Лукашенко називає Україну ще однією проблемою. Цілком можливо, анонсуючи наступну хвилю мігрантів уже до нас.

Використовувати знедолених людей, що в пошуках кращої долі готові долати тисячі кілометрів, Лукашенка навчила мігрантська криза в Європі, що вкотре загострилася торік.

Користуючись географічним розташуванням Туреччини, її президент Таїп Реджеп Ердоган за будь-якої зручної нагоди, коли перемови з Євросоюзом заходять у глухий кут, погрожує відкрити кордон і пропускати тисячі біженців далі.

Лукашенка відсутність спільних кордонів зі злиденними країнами не зупинила. Із такою відвертою гібридною війною ЄС стикається вперше. Що робити, якщо лісосмуга між балтійськими державами і Білоруссю заповниться голодними, нужденними людьми — не знають. Залишити їх у лісі напризволяще може собі дозволити Лукашенко — але не Європа. Уже навіть зараз Литву за наказ не пускати мігрантів через кордон критикує Червоний хрест. А Ірак закликав своїх громадян не дозволяти використовувати себе як живий товар.

Нагадаємо:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація