Найбагатший чоловік планети Безос летить у космос: хто долучився до подорожі та як вона відбуватиметься

Найбагатший чоловік планети Безос летить у космос: хто долучився до подорожі та як вона відбуватиметься

Associated Press

Екіпаж складається з чотирьох осіб.

Найбагатший чоловік планети за версією журналу Forbes - засновник компанії "Амазон" - Джефф Безос сьогодні, 20 липня, летить у космос. Старт заплановано на 16:00 за київським часом. На облавку не буде жодного професійного космонавта. Полетить екіпаж аматорів на розробленій компанією Безоса ракеті New Shepard.

Про останні приготування до польоту - в сюжеті ТСН.Ранок 20 липня.

Їх четверо - бізнесмен Джефф Безос, його рідний брат Марк, 82- річна пілотеса Воллі Фанк - чия мрія стати космонавткою не здійснилася замолоду, а також 18-річний студент Олівер Демен. Він єдиний, хто купив квиток. Подорож оплатив його батько, ціну не розголошують. Усім іншим цей політ подарував Безос.

Вони разом провели тренування у навчальних симуляторах і готові до старту. День польоту обрали невипадково, бо саме 20 липня американці висадилися на Місяці. Один із тренувальних командних модулів місії "Аполон -11": на аналогічному космонавт Ніл Армстронг і його колеги 52 роки тому повернулися із поверхні Місяця і приводнилися у Тихому океані. Щось схоже відчують Безос і його супутники.

Новини світу: команда Безоса проходить останні приготування до польоту в космос

Новини світу: команда Безоса проходить останні приготування до польоту в космос

Їх очікує вертикальний зліт на ракеті. Далі модуль із пасажирами відокремиться і подолає так звану лінію Кармана - межу атмосфери і космосу, а тим самим перевершить результат іншого мільярдера Ричарда Бренсона, чий політ позаминулого тижня був на два десятки кілометрів нижче. Після чотирьох хвилин у невагомості модуль із Безосом і компанією на спеціальних парашутах сяде у техаський пустелі. Ракета - недалеко від місця старту. "Я схвильований, але не боюся. Подивимося, що буде, коли мене пристібнуть ременями до сидіння. Але я дуже щасливий. Ми готові, техніка готова, команда чудова. Я прекрасно почуваюся, сподіваюся, мої супутники теж", - каже Безос.

До кінця цього року Blue Origin обіцяє здійснити ще два цілком цивільних польти у космос. Кажуть, охочих заплатити за екскурсію у позаземний простір не бракує. 
 

Наступна публікація