Золоті ворота, Десятинна церква та Софія Київська: ТСН показала, який вигляд мали древні споруди в Києві

Золоті ворота, Десятинна церква та Софія Київська: ТСН показала, який вигляд мали древні споруди в Києві

Унікальні споруди ТСН показала завдяки 3D-графіці.

Унікальну річ, яка майже ніколи не покидає музейні стіни, ТСН показала сьогодні, 24 березня. Один з найдавніших відбитків нашого Тризуба! Тонка плитчаста цегла, з якої зводили будівлі, у тому числі і Десятинну церкву. Дослідники досі сперечаються чи це давній знак слов'ян, чи лише знак князівської династії Рюриковичів, про це 24 серпня йдеться у святковому випуску ТСН до 30-річчя Незалежності України.

А ще більше поринути в атмосферу давнього Києва ТСН допоміг технічний прогрес. Дизайнери 1+1, за кресленнями істориків, зробили унікальну 3D-реконструкцію. Глядачі 1+1 вперше змогли побачити на телеекранах, який вигляд мала наша столиця кілька століть до нас, коли ще не було асфальтованого Хрещатика, коли не було висоток, а з кам'яних церков була лиш Десятинна. Тож вперед у минуле!

Київ понад тисячу років тому  відтворили наші графічні дизайнери. Наразі важко уявити, що в ті часи будівлю такого масштабу звели за 6 років. Коли князь Володимир побачив результат, то пообіцяв віддавати храму десяту частину прибутків. Тому і назва - Десятинна церква.  Вона простояла двісті п’ятдесят років і була зруйнована в 1240 році під час облоги Києва ордами хана Батия.  

Син Володимира Великого -  князь Ярослав, відомий як Мудрий, продовжив розбудовувати Київ. Перлина його правління – Софійський собор у Києві. Сучасною мовою - його ввели в експлуатацію у 1037 році. Він пережив пожежі, напади ворогів і був ззовні перебудований. Та в середині залишились унікальні фрески, яким понад тисячу років.

Князь Ярослав зміцнював і захисні рубежі своєї столиці. Саме він зробив вали навколо міста неприступними і збудував Золоті ворота. Їх зводили більше двадцяти років. За легендою: коли польський король Болеслав Хоробрий прийшов захоплювати Київ, він вдарив своїм мечем по воротах, зброя луснула, а ворота залишились стояти.

Графічні дизайнери відтворили Київ таким, яким він був понад тисячу років тому

Графічні дизайнери відтворили Київ таким, яким він був понад тисячу років тому

Нагадаємо, 24 серпня, у 30-ту річницю незалежності України, у центрі Києва, на вулицях Хрещатик та Майдані Незалежності, відбувся святковий парад Збройних сил України

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
30-та річниця Незалежності України
Наступна публікація