Не був під Іловайськом та не отримував ордена: куратор батальйону "Кривбас" звинуватив Сорда у брехні

Не був під Іловайськом та не отримував ордена: куратор батальйону "Кривбас" звинуватив Сорда у брехні

Фото: Право на владу

Влад Сорд відповів, що готує офіційну заяву, у якій розкаже про Іловайськ та орден Богдана Хмельницького.

Влада Сорда, якого затримали через погроми під час суботньої акції під Офісом президента, звинуватили у тому, що він не брав участь у боях під Іловайськом на Донбасі та не отримував ордена Богдана Богдана Хмельницького від тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея.

Про це 25 березня у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" сказав куратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник. 

 "Коли я побачив Влада Сорда, позивний "Змій", з орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня, чомусь реєстри захотілося побачити. Потім прочитав інформацію про його бойовий шлях. І там промайнули Іловайськ, Савур-Могила, тяжке поранення. І головне, коли вже підозра з'явилася, що це - фейк: про те, що він розповідає, що його міністр оборони Гелетей (ред. - міністр оборони України від липня до жовтня 2014 року) нагороджує у шпиталі Мечникова. По-перше, Мечникова - це не шпиталь, це - лікарня. По-друге, пан Гелетей, зі своїми "фарфоровими зубами" і орденами в кишенях, не бігав ніколи по лікарнях. Я почав спілкуватися у закритій групі "Іловайське братерство" - і ми пригадували історію, яку розповів Влад: як у КАМАЗ потрапили три "Гради", КАМАЗ три оберти зробив. Це зі ЗМІ його пряма мова: "КАМАЗ робить три оберти в повітрі, попадає в окоп - 10 загиблих побратимів" Влада з його слів. Одразу його засипало - потім прийшов командир", - сказав Микола Колесник. 

За словами куратора батальйону "Кривбас", Влада Сорда не було під час боїв за Іловайськ. Також він не отримував ордена Богдана Хмельницького. 

"Потім почали писати побратими Влада. Якщо і не побратими, то ті, хто його бачив під час Іловайських подій, на кордоні Дніпропетровської і Донецької областей. Потім він був у цей час в Пісках. Я стверджую, група стверджує: Влада в іловайських подіях не було. Влад - не лицар ордена Богдана Хмельницького 3-го ступеню. Якщо він зараз покаже свій орден і номер. То ми зараз по реєстру його перевіримо. Влада немає в жодному реєстрі", - пояснив Микола Колесник. 

Куратор батальйону також зазначив, що орден Богдана Хмельницького без номера нагороди - це "біжутерія". 

"Будь ласка, ваша позиція і позивний під Іловайськом, де ви перебували. Зараз на вас дивиться іловайське братерство: і "правосєкі", і "сороковка". Побратими вже писали під вашими постами. А сьогодні вийшли пости ваших друзів і знайомих, де вони визнають, що вас не нагороджував Гелетей у лікарні. Не було Іловайська, не було КАМАЗу, не було поранення, не було Мечникова, не було Гелетея, не було ордена. У вас або біжутерія, або, що гірше - чужий орден. І будь ласка, дату наказу назвіть в ефірі, щоб вся країна побачила", - поцікавився Микола Колесник.

Де воював Влад Сорд і хто нагородив його орденом Богдана Хмельницького

Де воював Влад Сорд і хто нагородив його орденом Богдана Хмельницького

На це Влад Сорд зазначив, що він готує офіційну заяву стосовно інформації про нагороду. 

"Спершу оцей вкид з'явився на пустому акаунті у Facebook, а потім - вже у вас... Стосовно звинувачень. Ми готуємо офіційну заяву. Завтра на сторінці в мене і у видавництва це все буде", - відповів Сорд. 

Затриманий під час суботньої акції під Офісом президента також переконує, що він брав участь у боях за Іловайськ. З часом він пообіцяв надати докази. 

"Я був в багатьох місцях, був у багатьох "гарячих" точках - це можна підтвердити. І вигадувати мені ще щось не було б і немає ніякого сенсу. Єдине, про що я шкодую: що я не був у аеропорту, де загинув мій найкращий друг. А всюди решта я був. Я був у Іловайську. Це все підтвердиться. Я наведу приклади - все це буде із часом", - пояснив Сорд. 

Також на звинувачення куратора батальйону "Кривбас" Влад Сорд додав, що орден Богдана Хмельницького йому дійсно вручав не Гелетей. 

"Стосовно ордену. Я прямо не казав ніде, що мені вручав особисто Гелетей чи ще щось. Насправді - це просто сказали хлопці, з якими я лежав: він здався схожим, якийсь посадовець. У цій справі мене приємно здивував момент, коли можна буде, так як я зрозумів, виявити цілу низку корупційної складової в Міністерстві оборони в 2014 році. Хто саме роздавав ордени просто так. І це були не тільки "Богдани" - це були "За мужність", годинники і решта. От вам номер - 83075. Будь ласка, я вас прошу: з вашим запалом щодо цього, пробивайте його, давайте витягнемо всю цю "гнилуху", яка там заховалася", - сказав Сорд.

Також Влад Сорд переконував, що він загубив орденську книжку, яку від нього вимагали показати у студії. 

"Із цим орденом дали також орденську книжку, де було написано просто "Стафійчук Владислав" (справжнє ім’я - ред.) і великий підпис - все! Тут якраз є причини задуматися, кому в цей момент хотілось, чи було вигідно заробляти таким чином індульгенції. Ця книжка була втрачена. Але, думаю, по номеру ви дізнаєтеся все, що потрібно", - пояснив Влад Сорд. 

Нагадаємо, активісту Владу Сорду загрожує тривале позбавлення волі

Повʼязані теми:

Наступна публікація