Хто в Україні має законне право вручати повістки: перелік

Хто в Україні має законне право вручати повістки: перелік

Фото: ТСН.ua

У більшості випадків громадян викликають до територіальних центрів комплектування (військкомати) для уточнення військово-облікових даних.

Українці продовжують отримувати повістки до територіальних Центрів комплектування. Але у багатьох виникає питання – чи можуть розносити повістки комунальні працівники, а саме двірники.

Такий факт був помічений в Дніпровському районі Києва. У керівній компанії з обслуговування житлового фонду Дніпровського району спочатку підтвердили, що повістки розносять їх співробітники, а тепер не хочуть коментувати цю тему.

В Голосіївській РДА нам заявили, що повістки розносять тільки співробітники Центру комплектування. Тож, сайт ТСН.ua вирішив уточнити це питання і відправили офіційний запит до Київської міської військової адміністрації (КМВА). 

Що ми запитали:

  • Чи залучені до процесу вручення повісток столичні комунальні робітники, а саме двірники?
  • Такі випадки були помічені в Дніпровському районі столиці, можливо, в керуючій компанії по обслуговуванню житлового фонду Дніпровського району можуть прокоментувати цю ситуацію?
  • Хто ще, окрім двірників та працівників центрів комплектування, розносить у Києві повістки?

У Київській міській військовій адміністрації на три запитання дали одну відповідь.

"Вже майже рік Україна захищається від російської навали і успішно контратакує. Ця війна є вирішальною для нас і наших дітей, тож ми маємо захистити нашу державу від агресора. Це обов'язок кожного, – відповіли в КМВА. – Мобілізація в Україні почалася 24 лютого 2022 року і триває постійно і без жодних хвиль. Але у більшості випадків громадян викликають до територіальних центрів комплектування (військкомати) для уточнення військово-облікових даних. Рішення про мобілізацію ухвалюється лише після висновку медичної комісії про придатність до військової служби. Вручати повістки можуть ті особи і в тих місцях, які не суперечать українському законодавству. А саме:

  • співробітники ТЦК (Територіальних Центрів комплектування);
  • уповноважені особи органів місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств / установ / організацій, зокрема закладів освіти;
  • фізичні особи-підприємці;
  • управителі багатоквартирних будинків". 

Там додають, що вказали у відповіді, хто саме згідно з законом має право вручати повістки, отже комунальників і двірників в цьому переліку немає.

Нагадаємо, раніше військовий ЗСУ розповів, які спеціальності потрібні в армії та чому необхідний "примус" до мобілізації.

Читайте також:

"Маю надію, що мене не посадять": відомий телеведучий Несміянов, який від березня на фронті, отримав повістку (фото)

Суд виправдав мобілізованого, який не прибув до військкомату за дзвінком

Призовники, яким виповнилося 27 років, повинні прибути до ТЦК для проходження медогляду

Повʼязані теми:

Наступна публікація