"Не очікувала такої жорстокості від жінки з дитиною": побита дівчина в літаку до Домінікани про інцидент

"Не очікувала такої жорстокості від жінки з дитиною": побита дівчина в літаку до Домінікани про інцидент

В аеропорт "Ла-Романи" українка прилетіла без нігтя, з синцями та подряпинами.

Дівчина Юля летіла відпочивати до Домінікани разом з хлопцем і друзями, але через кілька годин польоту стався конфлікт: її побили та покусали. В аеропорт "Ла-Романи" вона прилетіла без нігтя, з синцями та подряпинами.

Деталі цієї історії потерпіла розповіла у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Юля 8 травня з коханим і друзями летіла на відпочинок до Домінікани. На борту літака вона пережила неабиякий стрес. "Вона мене вкусила. Мовляв, ти тиснеш на шестимісячну дитину. Я нікого не тиснула, ви мене тиснули", - згадує.

За версією жінки, Юля зі своїм чоловіком Костею занадто низько опустили сидіння і зачепили її дитину. Чому пасажири позаду не вирішили це питання мирно, а накинулась на дівчину, дізнатись так і не вдалось. Ситуацію зі свого боку агресивна пасажирка не афішує.

Своєю чергою, Юля зі своїм хлопцем поділились враженнями від польоту. "Ця жінка сиділа позаду Юлі, а чоловік - позаду мене. Він нормальний, до нього претензій немає. Жінка починає ногами штовхати стілець Юлі настільки, що Юля вже тулиться обличчям до переднього стільчика", - розповів чоловік.

Він зробив зауваження жінці, а коли дівчина захотіла вийти: "Вона хапає її за волосся і бере за руку. Роздряпала обличчя і вкусила неодноразово. У результаті, вона відкушує ніготь".

Конфлікт на облавку літака: чому дівчину побили і покусали під час польоту до Домінікани

Конфлікт на облавку літака: чому дівчину побили і покусали під час польоту до Домінікани

Екіпаж літака відразу надав домедичну допомогу Юлі. "Стюардеси підійшли до мене, почали промивати рану, забинтували, щоб ніготь нікуди відірвався", - згадує дівчина.

За її словами, основну допомогу надали вже після прильоту в аеропорту "Ла-Романа". Екіпаж і пасажири підтримали молодих людей та навіть пообіцяли бути свідками. Але неприємні емоції та шок залишиться надовго. "Не очікувала, що може бути така жорстокість від жінки з дитиною. Та й взагалі така жорстокість в літаку", - каже потерпіла Юля.

У компанії з постраждалими був український блогер Андрій Трушковський. Саме він першим поширив відео інциденту: "Ми були застроховані. Приїхали до Домінікани і відразу зв'язалися з туроператором, зі страховою. Але абсолютно всі, як один, вмили руки".

У літаку до Домінікани побилися українські туристи: дівчині роздряпали обличчя і відгризли ніготь

У літаку до Домінікани побилися українські туристи: дівчині роздряпали обличчя і відгризли ніготь

У Домінікані недешева медицина, лише консультація коштує 750 доларів. Утім, не обіцяють, що знайдуть потрібного фахівця. Тому Юля консультується з українськими лікарями. Після відпочинку вже в Києві налаштована продовжити спілкування в суді. Таке рішення правильне, каже адвокат Лаврентій Царук: "Літак, який перебуває у повітрі, - це теж територія держави. Це територія держави, до якої приписано судно. Тобто, якщо судно належить українській авіакомпанії, там український екіпаж".

Судно, яким літала пара, належить українській авіакомпанії. Утім, там на запит "Сніданку" не відповіли. Але коли в літаку, то неважливо, чи над океаном він, чи над Дніпром, бо закони там українські. "У жодному місці не можна, щоб одна людина кусала іншу. Це порушення світових стандартів недоторканності людини. Він означає: одна людина до іншої людини не може застосовувати силу", - каже Царук. За словами адвоката, за все на борту літака відповідає капітан. Саме він повинен зафіксувати бійку та передати це поліції. Якщо ж цього не трапиться, то обов'язково потрібно робити це самим.

Своєю чергою, психологиня Олена Рихальська часто сама подорожує, відвідала вже 95 країн. "Зізнаюся, мене теж дуже сильно дратує, коли до мене на коліна падає якийсь великий чоловік. Але я нічого не можу з цим зробити, тому що це функція, яка закладена в польоті. Я сиджу і мовчу. Існує кнопка, а отже ці сидіння можна відкидати", - каже вона. 

Утім,  існує й етичний бік питання. Перед тим, як відкинути сидіння, варто попередити пасажира позаду. Якщо вам трапився агресивний сусід, не відповідайте тим самим. Психологиня радить попросити вибачення навіть у тому разі, якщо ви не винні.

Наступна публікація