Через те, що кіберполіція зіткнулася зі складнощами у пошуках людини, яка в ТікТоці закликала дітей пити пігулки, копам на допомогу прийшли відомі люди.
Українські зірки шоубізнесу і блогери-мільйонники стали на захист дітей у соцмережах. Лише минулого тижня було п’ять зафіксованих випадків небезпечного флешмобу з ліками. 13-річну дівчинку в Боярці врятувати не вдалося. Поки поліція шукає джерело небезпечних роликів, публічні люди і блогери розповіли ТСН власні життєві історії і звернулися до молоді з закликом берегти своє життя.
Про це йдеться 24 лютого в сюжеті ТСН.19:30.
Так, співачка Мішель Андраде закликала колег-блогерів не вчити дітей поганого і розуміти власну відповідальність. Артистка досі шокована інцидентом, коли через вірусні ролики і заклики ковтати жменями пігулки померла 13-річна дівчина. Після побаченого, каже, фільтрує власні дописи, бо боїться нашкодити.
Реперка з минулим виховательки Альона Альона також вражена подіями у Боярці. Каже, в соцмережах обдумує кожне слово. На питання в коментарях відповідає неабияк, а з роз'ясненням. Щоб діти не дотримувалися дурних закликів, розповідає, як у молодості сама ледь не потрапила під поганий вплив. Але тоді вирішила, що ризик не вартий життя і батьківських переживань.
Звернутися до дітей з власними історіями популярних людей ініціювала поліція. Бо пошуки відео, яке могло би стати причиною трагедій, поки що безрезультатні.
"Діти, коли бачать ці відеозвернення своїх зіркових кумирів, вони по- іншому це сприймають. Щоби діти зрозуміли, що їхні проблеми легко вирішуються насправді, що не існує ситуацій, з яких немає виходу", - пояснює голова пресцентру Національної поліції України Мар'яна Рева.
Блогер Ян Гордієнко у кожній соцмережі має кілька мільйонів підписників. Їхній вік від 12 до 25 років. Раніше його дописи контролювали батьки, нині – сам. Він може жартувати, дуркувати, однак наркотики, алкоголь, пігулки чи політичні теми, навіть за гроші, зізнається, що не прорекламує.
А через те, що у ТікТоці, на який скаржилися постраждалі діти, на відміну від інших соцмереж, майже неможливо відслідкувати переглянуті відео, експерти радять хоча б реєструвати дітей самим.
"Щоб під час реєстрації батьки реєстрували ці акаунти, вони вказували справжній рік народження і дату народження. Відповідно буде показувати контенти більш спрямовані на цю аудиторію", - каже співвласник агенції з реклами в застосунку "ТікТок" Роман Кондратюк.
Блогерка з пів мільйонною аудиторією Анастасія Карпчук також учить своїх підписників відповідати за дії в соцмережах. Розповідає своїй аудиторії про випадок, коли прорекламувала шахраїв і розплачувалася сама. Закликає і блогерів, і батьків вмикати мізки: "Я себе пам’ятаю в підлітковому віці і мені в принципі важко було що-небудь донести. Якби і всі блогери задумувались, що вони постять. І батьки дивилися, що переглядають їхні діти і не поспішали їм давати телефони".
Психологи підтверджують - це має бути колективна робота дорослих. І це не блокування соцмережі, до якого закликали у петиції на сайті президента. Питання в тому, наскільки дитина може довіряти своїм батькам.
Щоб діти радилися з батьками перед тим, як наслідувати щось із соцмереж, дорослим треба зрозуміти дитячі захоплення, а не лише жахатися чи засуджувати.
Зірки ще раз передають дітям, що соцмережі - лише приваблива картинка, тому сприймати їх надто серйозно не треба. А своїм колегам, які мають вплив на молодь, ще раз нагадують фільтрувати контент.