Недосяжний рекорд Інеси Кравець: олімпійська чемпіонка розповіла про свій легендарний потрійний стрибок

Недосяжний рекорд Інеси Кравець: олімпійська чемпіонка розповіла про свій легендарний потрійний стрибок

Скріншот

Результат української легкоатлетки не можуть перевершити вже двадцять п‘ять років.

Олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Інеса Кравець ще чверть століття тому встановила світовий рекорд із потрійного стрибка, який досі ніхто із спортсменів не може перевершити. Про свій феноменальний політ довжиною у п’ятнадцять із половиною метрів спортсменка розповіла 23 липня в сюжеті ТСН.19:30.

Українка Інеса Кравець здобула десятки нагород на світових і європейських першостях, але золоту нагороду на Олімпіаді в Аталанті 1996-го року вона називає найціннішою. “Можна бути ексрекордсменом та ексчемпіоном світу, а олімпійський чемпіон - це вже назавжди”, - зауважує вона. 

З трибуни вправа, яку виконують спортсменки, виглядає легкою і невимушеною, ніби політ. Насправді ж Інеса зізнається, що під час таких стрибків навантаження на ногу сягає до тисячі кілограмів, тому стрибати на повну силу вона старалася лише на змаганнях, інакше ноги б не витримали.

Вона пояснює, що в цій дисципліні важлива швидкість, яка закладена в людині від народження, і напрацьована на тренуваннях техніка стрибка. “У польоті ти вже практично більше нічого зробити не можеш. Тобто все це - закони фізики, закони біомеханіки”, - зауважила спортсменка. 

Інеса Кравець не просто бігла - летіла. Її результат не можуть перевершити вже двадцять п‘ять років.

Рекорд, який вона встановила на Чемпіонаті світу у 1995-му році у шведському Гетеборзі, було поставлено на третій спробі. У двох попередній Інеса Кравець заступила, залишився останній шанс показати, на що вона здатна. 

На останній спробі українка відштовхнулася від землі за добрих півметра від лінії і пролетіла п’ятнадцять з половиною метрів — новий світовий рекорд. 

Українська рекордсменка припускає, що на Олімпіаді в Токіо її результат нарешті зможуть перевершити. Особливо вона відзначає венесуелку Юлімар Рохас, яку вважає реальною претенденткою на встановлення нового рекорду.

“Ну вже він простояв 25 років, серйозно, треба ж іти вперед, повинен бути прогрес якийсь. І дівчинка така народилася, взагалі прекрасна, чудова Рохас - я думаю вона повинна цього року побити світовий рекорд", - зауважила вона.

Інеса Кравець закінчила спортивну кар’єру  у віці 37 років, а за день до свого сорокаріччя народила доньку Дашу, яка також стала спортсменкою Щоправда, слідами мами вона не пішла — 16-річна дівчина займається тенісом.

"Золотий фонд": олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Інесса Кравець дала майстерклас зі стрибків

"Золотий фонд": олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Інесса Кравець дала майстерклас зі стрибків
Наступна публікація