Негода в Європі: аномальні хурделиці заблокували траси Іспанії, а деякі регіони Франції потерпають ще й від повені

Негода в Європі: аномальні хурделиці заблокували траси Іспанії, а деякі регіони Франції потерпають ще й від повені

Фото: УНІАН

І лише в північній Італії та німецькій Баварії сніг приніс радість через відкриття зимових курортів.

Шторм Арвен, від якого на вихідних загинуло троє людей у Великій Британії, а 150 тисяч осель залишилися без струму, суне далі і несе повені у Франції та сніг в Іспанію - там половину областей країни перевели до жовтого та червоного режиму, адже до такої хуртовини інфраструктура країни геть не готова. 

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Вітер, що виривав з коренем дерева у Великій Британії і перевертав вантажівки - тепер засипає Іспанію снігом. Для південної країни це справжня катастрофа, що зупиняє життя. Повністю завалило снігом півтори сотні доріг. Влада кинула на боротьбу усю наявну техніку - 850 машин. Але водії вантажівок все одно застрягли на багато годин і сподіваються, що не днів.

«Я тут вже 15 годин і гадки не маю, скільки доведеться ще чекати. Можемо весь день простояти. Техніка, що очищає сніг, не може бути одночасно усюди, от і заносить», - розповідає один із водіїв-далекобійників Агостіно Кардосо.

Тринадцять областей Франції теж відчули на собі силу циклону. В одних теж вхурделило. Інших - затопило. В потенційно небезпечних місцях позакривали дороги, евакуювали понад 600 автівок, в горах попереджають про небезпеку сходження лавин.

Новини світу: Велика Британія, Іспанія та Франція потерпають від сильних снігопадів

Новини світу: Велика Британія, Іспанія та Франція потерпають від сильних снігопадів

І лише в північній Італії та німецькій Баварії сніг приніс радість. Тут нарешті, вперше з початку пандемії, відкрилися гірсько-лижні курорти. Щоправда пускають туди лише з сертифікатами про щеплення.

«У мене просто мурахи шкірою! Востаннє ми були тут 8 березня 2020 року і поспішали до Рим, бо все зачинялося на карантин. Ми дивилися одне на одного і питали, коли ми зможемо повернутися? Майже два роки минуло, тому ми зараз щасливі», - каже відпочивальниця Моніка.

Насолоджуватися відкритими курортами їм не заважають навіть маски, які, попри щеплення, в Німеччині потрібно носити в усіх громадських місцях.

Читайте також:

Погода в Україні: одну половину країни заливатиме дощами, іншу – засипатиме снігом

До України прийшов циклон "Бенедикт": яку погоду він приніс

У Києві та Київській області оголошено перший рівень небезпеки: що сталося

Повʼязані теми:

Наступна публікація