Нелегитімно та "підключимо силові структури": чим обернеться рішення Зеленського про звільнення голови та судді КСУ

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нелегитімно та "підключимо силові структури": чим обернеться рішення Зеленського про звільнення голови та судді КСУ

Фото: Конституційний суд України

Президент підписав укази, якими скасував укази Януковича.

Президент України Володимир Зеленський звільнив суддю та голову Конституційного суду Олександра Тупицького. Глава держави скасував указ 2013 року експрезидента-втікача Віктора Януковича про призначення судді. У такий самий спосіб втратив посаду ще один суддя Олександр Касмінін.

Ані Тупицький, ані Касмінін звільнення не коментували. Правники ж вважають, що Конституційний суд може просто проігнорувати укази Банкової.

Про це 27 березня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Протистояння Банкової і Конституційного суду триває вже майже пів року – від жовтня. Тоді суд своїм рішенням фактично скасував електронне декларування. В Офісі президента зайшла мова про розпуск усього суду. Але це розкритикували у Верховній Раді: у президента немає повноважень розганяти Конституційний суд. Депутати повернули норму про електронне декларування іншим законом. А президент пізніше відсторонив Тупицького від посади своїм указом. Коли той спробував прийти на роботу, охорона його не впустила.

За цей час Тупицького неодноразово викликали на допити за нібито втручання у діяльність господарських судів, неправдиві свідчення і підкуп свідка.

На початку січня суддя знову потрапив у скандал: він полетів із родиною до Еміратів, де, за даними журналістів, орендував елітну віллу. У суді відпочинок підтвердили, але сказали, що він був дешевшим, аніж писали у ЗМІ.

"На минулому засіданні РНБО, серед іншого, було ухвалене рішення щодо аудиту всіх указів Януковича... Обидва ці укази мною скасовано. Вказані особи можуть відправлятися на заслужений відпочинок", - ідеться в заяві Зеленського.

Новини України: Зеленський звільнив суддю та голову Конституційного суду

Новини України: Зеленський звільнив суддю та голову Конституційного суду

Юристи ж кажуть, що президент не може відправляти у відставку суддів Конституційного суду.

"У президента немає повноважень відправляти у відставку суддів КСУ. Це може робити сам КСУ", - пояснює адвокаційний менеджер фундації Dejure Степан Берко.

"Ми перш за все маємо зробити процедуру добору судів Конституційного суду на відкритому прозорому професійному конкурсі із залученням незалежних експертів з репутацією для того, щоб ми могли обирати суддів", - каже нардеп від "Голосу" Андрій Осадчук.

Правники прогнозують, що Конституційний суд не визнає указу президента і судді просто залишаться на посадах.

У владній партії кажуть, мають план.

"Президент може скасовувати укази і розпорядження. Я впевнений, ми знайдемо сили, підключимо силові структури для того, щоб виконати указ президента. Щодо юридичних перспектив - у нас вільна країна, всі – до суду, там і розберемося", - говорить нардеп і голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Самі судді на указ про їхнє відсторонення сьогодні публічно не відреагували.

Автори: Антон Страшко, Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандальне рішення КСУ
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація