Центр фінансується Міністерством охорони здоров’я. Але з початку року гроші не надходять.
На Житомирщині, яка цієї доби опинилася серед лідерів поширення коронавірусу, можуть взагалі припинити тестування на COVID-19. Принаймні про таку загрозу заявляють у лабораторному центрі. Кажуть, його робота може зупинитися, бо немає фінансування. Нічим платити зарплати працівникам, розраховуватися за тепло, світло і воду, купувати витратні матеріали.
Чому так сталося і коли проблема вирішиться, йдеться 25 лютого в сюжеті ТСН.19:30.
Співробітники кажуть, що працюють зранку до ночі, навантаження удвічі більші, ніж зазвичай. А от зароблене не отримують — вже понад півтора місяця ані авансу, ані "ковідних" доплат.
"Січень, лютий закінчується — нема (грошей — Ред.). Ніхто не отримав, ні водії, ні лабораторія. Скоро може закінчитися спецодяг, повинні будемо купувати за свій рахунок", — розповідає завідувач відділенням дезінфектології Микола Яковенко.
Житомирський лабораторний центр фінансується Міністерством охорони здоров’я. Але з початку року гроші не надходять. Тут кажуть, що робота взагалі може зупинитися.
"У нас одних вірусологічних препаратів зберігається на кілька мільйонів гривень. Якщо холодильники відключити від електропостачання, то вони пропадуть", — зазначає заступник директора Житомирського обласного лабораторного центру Юрій Лутай.
Чому не дають грошей, урядовці пояснили у листі. Кошторис на 2021 рік, який надав центр, підписаний колишнім його очільником. А міністерство ще у листопаді призначило нового керівника. От тільки це призначення оскаржується в судах.
Лихоманити обласний лабораторний центр почало ще в травні минулого року. Тоді керівник, Зиновій Парамонов на всю країну заявив, що тестування на коронавірус припиняють, бо не вистачає ні людей, ні потужностей. Головний санлікар України особисто приїхав у Житомир, щоб звільнити Парамонова. Але його просто не впустили в приміщення.
"Я зайшов в підпорядковану установу Міністерства охорони здоровя, але принципово закрили канцелярію і не зареєстрували офіційні документи", — повідомив Віктор Ляшко.
Так само на робоче місце тепер не пускають і нового директора. У лабораторному центрі є новопризначений керівник, тільки працює він в іншому приміщені — в обласному центрі громадського здоров’я при облраді.
Виконувач обов'язків каже, що МОЗ не може дати фінансування установі, допоки там буде старий керівник. А попереднього директора не змогли звільнити досі. 73-річний Зиновій Парамонов з осені майже увесь час на лікарняному. Телефоном запевняє, що добровільно з посади не піде.
Як вирішуватимуть проблему двовладдя, у МОЗ наразі не кажуть. Своєю чергою новопризначений керівник запевняє — загрози припинення тестувань на коронавірус в області немає.
В Житомирській обладміністрації підтвердили, що зроблять все, аби заклад попри борги не знеструмили. Це єдине, що можуть зробити на місці. Все решта залежить лише від центральної влади. Про те, що центр залишився без грошей проінформували РНБО, Офіс президента та генпрокуратуру.
Нагадаємо, що за добу в Україні суттєво зросла кількість інфікованих на коронавірус.