Несподівана розвага під землею: соляну шахту на Донбасі відкрили для туристів

Несподівана розвага під землею: соляну шахту на Донбасі відкрили для туристів

Скріншот відео

Відвідувачі тут бігають босі, лижуть стіни, обіймаються з "шахтарем" і калатають у дзвін.

Донедавна побачити зсередини найдавнішу шахту в місті Соледарі (Донецька область) могли лише офіційні делегації, але віднедавна туристичний об’єкт відкрито для всіх. Які несподівані розваги чекають тут на туристів, йдеться 14 липня в сюжеті ТСН.19:30.

Здійснити таку екскурсія у вугільну шахту було б надто небезпечно - викиди метану, висока ймовірність пожеж та обвалів. А відвідини соляної шахти навіть корисні. Як розповідає екскурсовод та солезнавець Сергій Чеботаєв, півтори години перебування в шахті дають ефект 15 інгаляцій.

“Тут - натрій, хлор та ще понад 40 корисних мікроелементів, які були закладені природою ще 270 мільйонів років тому”, - зауважує гід.

Він переконує, що в шахті можна без побоювань до всього торкатися і навіть лизнути. “Під землею тут жодних мікробів немає, сіль - вона агресивна, все переробляє, все вбиває”, - розповідає фахівець.

У будні шахта працює, тут все ще видобувають сіль. Вихідні - для туристів, які, буває, зовсім не стримують емоцій. За словами, керівника відділу комунікацій Володимира Ніззієнка, відвідувачі і стіни лижуть, і босі ходять, щоб набути більше користі. 

Серед обов'язкових туристичних ритуалів – поцілувати фігурку гнома-гірника та подзвонити у дзвони, якими шахтарів скликають на обід. А також подивитися, як шахта плаче – сталактитами та сталагмітами. 

Новини України: соляну шахту в Соледарі відкрили для туристів – чому туди варто поїхати

Новини України: соляну шахту в Соледарі відкрили для туристів – чому туди варто поїхати

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
698
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація