Німці мусять складати щорічні екзамени і дотримуватись чітких правил, щоб мати город у Берліні

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Німці мусять складати щорічні екзамени і дотримуватись чітких правил, щоб мати город у Берліні

Родина, яка хоче обзавестись грядками, мусить чекати черги до 8 років.

Кілька соток справжнього німецького щастя можуть орендувати собі німці просто посеред міста і ще за низькими цінами.    

ТСН продовжує серію сюжетів про городництво в середмісті.

В Німеччини популярні дачні кооперативи. В оренду видають кілька соток землі просто посеред міста. Натомість дачники зобов’язуються ретельно обробляти ділянку і щороку проходять екзамен. За період пандемії популярність таких німецьких дач зросла шалено.

Бджолярка доглядає вулики після зими, поряд майструють дитячу гойдалку і ставлять батут для малечі. Обабіч на маленьких ділянках розмахують лопатами та закопують бульбу – так німецький дачний кооператив в одному з районів Берліна розпочинає новий сезон. 

На чотирьох сотках у берлінки Соні вже квітнуть айва і черешня. Підростає схована від весняних холодів кольрабі, а салат і редиску чоловік ще мусить прополоти. Генрі визнає, що сам більше любить розслаблятися на свіжому повітрі. А дружина Соня – досвідчена городниця і каже, що навіть бур’ян буває їстівний і смачний. Усю городину подружжя висаджує на високих грядках. І для спини добре, а ще – на місцевому ґрунті на багатий врожай сподіватися марно – визнають берлінські дачники. «Тут справді дуже поганий ґрунт. Це фактично пісок, дрібнозем, на ньому важко щось виростити, рослини не приймаються. Тому нам додатково треба купувати землю, а ще ми багато компостуємо», - каже Генрі.

Ось так поратися в землі подружжя Генрі та Соні у весняно-літній сезон приїздить щодня. Дачу орендують уже 10 років за феноменально низьку ціну. За рік вона обходиться в 150 євро, комунальні послуги додатково.

Новини світу: у Німеччині під час пандемії різко зросла популярність городництва у містах

Новини світу: у Німеччині під час пандемії різко зросла популярність городництва у містах

Разом з дачею городники отримують список обов’язків і правил. Фруктами та овочами обов’язково засадити третину ділянки. Город – доглядати. Висота паркану не більше 1,25 сантиметрів. Площа будиночку – до 24 квадратних метрів! Жити тут не можна, хіба інколи ночувати.

Родина зберігає тут консервацію та розсаду. І це правильно, бо такі дачі для городу, а не відпочинку, каже Райнер. Він член комісії дачних екзаменаторів і вже позбавляв недобросовісних городиників їхніх ділянок. А за вільними наділами – черга стоїть.

«От зараз, якщо хочеш отримати дачу, то чекати вільну треба в середньому років вісім. У Берліні нині попит неймовірно великий», - повідомляє Райнер.

Тільки в Берліні в оренді понад 70 тисяч дачних ділянок. Німецькі міні-дачі –культурний пласт країни і традиція з початку ХІХ сторіччя. Тоді німецький лікар Даніель Шребер запропонував метод оздоровлення на природі і кожен охочий отримував кілька грядок, обробляв і збирав врожай. Ще недавно дачні ділянки вважали розвагою пенсіонерів, а тепер міське городництво – модно і молодіжно.

Томас висаджує картоплю на чотирьох грядках. Свою дачу він ділить ще з однією родиною, бо не може приїздити сюди часто. «І хай діти побачать, що картопля не росте в магазині», - каже чоловік.

Під час пандемії і довгих німецьких обмежень і локдаунів такі німецькі дачі цінують, як ніколи раніше

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація