Німеччина в жалобі: уже 93 загиблих внаслідок сильних паводків на заході країни

Німеччина в жалобі: уже 93 загиблих внаслідок сильних паводків на заході країни

Associated Press

Стихійне лихо назвали повінню сторіччя. 

Понад тисяча людей вважаються зниклими безвісти після паводків у Німеччині і прилеглих територіях. В регіоні досі не працює телефонний зв’язок і з усіма людьми не можуть зв’язатися.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.12.00.

Велика вода не відступає, повінь продовжує підмивати будинки, вони можуть обвалитися будь-якої миті. Утім, рятувальникам продовжують надходити термінові дзвінки – здавалося б такі дисципліновані німці повертаються до своїх осель, бо не можуть повірити, що з ними зробила природня катастрофа. «Думаю, найбільший шок стався, коли ми почали прибирати. Коли зрозуміли, що нічого неможливо врятувати», - каже одна з постраждалих.

В одному тільки селі Шульд з населенням в 700 осіб постраждала майже половина будівель. 6 будинків завалилися повністю. Люди тікали на дахи і інколи годинами чекали на допомогу. Врятувати їх на човнах вдавалося не завжди, надто сильним був потік води. Тоді рятувальники діставалися на гелікоптерах.

«Він нашого кемпінга нічого не лишилося. Абсолютно все змило водою», - розповідають люди.

Найбільше постраждали райони в Північній Рейн-Вестфалії та Райнланд-Пфальц. Там сьогодні оголосили жалобу. Рівень води у притоках Мозелю дуже повільно знижується. Принаймні одна обнадійлива новина посеред цього жаху.

Новини світу: у Німеччині зафіксовано 80 загиблих внаслідок сильних паводків на заході країни

Новини світу: у Німеччині зафіксовано 80 загиблих внаслідок сильних паводків на заході країни

Місцева влада прогнозує, що кількість загиблих може зростати. Тіла людей знаходять у затоплених підвалах власних будинків, коли вона намагалися врятувати своє майно.

В регіоні досі перебої з електрикою, питною водою та мобільним зв’язком. Загальний обсяг втрат поки навіть не беруться оцінювати.

Канцлерка Ангела Меркель починає спільну пресконференцію з Джо Байденом із співчуття постраждалим. І обіцяє швидку допомогу влади.  «Головне зараз – рятувати життя. Однак я хочу сказати людям, які постраждали від повені: влада зробить усе, щоб допомогти. Я вже обговорила з міністром фінансів, як ми можемо профінансувати відновлення зруйнованого майна», - заявила Меркель.  

Оговтуються від повені і німецькі сусіди. У Бельгії дев’ятеро загиблих. Зниклими безвісти вважають чотирьох рятувальників. Їхній човен перевернуло грязьовим потоком.

Людей евакуйовують із підтоплених будинків. І не всі вони знають, чи зможуть туди повернутися.

«На щастя я можу переночувати у сестри, але мені сказали, що будинок може впасти і що нам треба звідти піти», - плаче одна із евакуйованих.

«Близько четвертої години почала прибувати вода. Ми з чоловіком ще встигли вивести машину і швидко піднялися нагору. Але потім ми мусили тікати, вода прибувала дуже швидко і почала заливати будинок», - розповідає мешканка затопленого житла.

10 тисяч мешканців міста Мастрихт у Нідерландах закликали самостійно залишити оселі і перечекати стихійне лихо в безпечному місці. Людям допомагали солдати. Королівське подружжя особисто вирушило до затоплених районів. Затопило і окремі райони Люксембурга. У місті Ехтернах людей вивозили на човнах. Рятувати від повені не забували і чотирилапих.

Наступна публікація