Блокпости в Києві та області: мобілізація, повістки чи просто контроль – що відбувається

Блокпости в Києві та області: мобілізація, повістки чи просто контроль – що відбувається

Фото: ТСН

Все, що відомо про перевірки на блокпостах у столиці та Київській області, зібрав ТСН.ua.

Чоловікам документи потрібно завжди мати із собою – в обласному ТЦК Київщини заявили про посилену перевірку на блокпостах. Про всі подробиці йдеться в ексклюзиві Вікторії Гнатюк ТСН.ua.

Що відомо про блокпости у столиці?

Про те, що у столиці та області з’явилися нові блокпости, стало відомо ще наприкінці грудня 2023 року. У військовій адміністрації запевняли – це навчання для оборонців і, зокрема, контрдиверсійні та безпекові заходи.

Де відбуваються перевірки?

Згодом стало відомо, що поліцейські перевірятимуть людей не лише на блокпостах, а й в усіх громадських місцях.

Звісно, такі нововведення наробили галасу в Мережі. Люди були впевнені: нові блокпости наставили, щоб вручати чоловікам ще більше повісток. І тут є частка правди.

Днями в коментарі "Українській правді" в Київському обласному військкоматі заявили, що комендатурі та поліції Київської області поставили завдання "шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію", на блокпостах.

Що мається на увазі? Вас зупиняють на блокпосту і просять надати документи, потім перевіряють в електронній базі “Оберіг” і якщо з’ясовується, що чоловік порушив правила мобілізації – можуть вручити повістку.

В ТЦК наголошують, що закону дотримуються та активно співпрацюють з правоохоронцями.

Скільки це триватиме?

Водночас Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповіді на запит “Української правди” повідомив, що не здійснював "заходів масового оповіщення і вручення повісток" на блокпостах від 26 до 28 грудня та не отримував "окремих розпоряджень щодо підсилення мобілізаційних заходів від 28 грудня до 6 січня на тимчасових додаткових блокпостах Києва".

Нагадаємо, раніше влада анонсувала, що такі посилені перевірки діятимуть від 28 грудня 2023 року до 6 січня 2024-го. Проте з відповідей терцентрів наразі незрозуміло, чи триватимуть впроваджені заходи щодо пошуку порушників законодавства про мобілізацію на блокпостах лише в зазначений період.

Ще одна причина розгортання блокпостів

Та як не крути, війна триває. Верховна Рада України досі не може поладнати з людьми та знайти компроміс у новому законопроєкті про мобілізацію. Втім, розгортання таких блокпостів, кажуть у владі, – один зі способів підвищити обороноздатність столиці, адже чого чекати далі від ворога – невідомо.

Про те, що готуватися потрібно кожному українцеві, говорять і самі військові. Вони наголошують: краще ці знання не знадобляться, аніж їх бракуватиме.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: 

Нові блокпости в Києві та області! Мобілізація, повістки чи просто контроль: що відбувається?

Повʼязані теми:

Наступна публікація