Нові тарифи на електроенергію: хто зможе платити менше та що кажуть експерти

Нові тарифи на електроенергію: хто зможе платити менше та що кажуть експерти

Скріншот

У Кабміні затвердили новий тариф для деяких домогосподарств — з 1 жовтня українці зможуть платити 1,44 грн за кіловат.

В Україні набувають чинності нові тарифи на електроенергію, які затвердив Кабінет міністрів після відповідного засідання РНБО. Ціна електроенергії зменшиться для більшості українців. В експертному середовищі таку зміну тарифу коментують неоднозначно.

Про те, коли та скільки будуть заощаджувати споживачі електроенергії в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Звичайна жителька спального району Києва пані Ганна, яка разом із доньками мешкає в однокімнатній квартирі, в середньому за електроенергію платить 300  гривень на місяць. 

За статистикою таких споживачів, як пані Ганна, в Україні понад вісімдесят відсотків. Вони споживають менш ніж 250 кіловат на місяць і саме такі домогосподарства з 1 жовтня цього року платитимуть за електропостачання за зниженим тарифом -  1,44 грн за кіловат. Для тих, хто в цей ліміт не впишеться, ціна залишається незмінною – 1,68 за кіловат.

Після введення в дію нових тарифів родина пані Ганни зможе заощадити в середньому п’ятдесят гривень на місяць. 

Експертне середовище з приводу зменшення тарифу розділилося. Одні поділяють оптимізм чиновників і вважають, що Кабінет міністрів зробив величезний прорив у системі тарифоутворення. 

“Кабінет міністрів поміняв модель, за якою працює ринок електроенергії, на фактично європейську. Це певне регулювання, але воно не є безглуздим і безпощадним”, - вважає експерт енергоринку Олександр Харченко. 

Інші ж кажуть, що нові тарифи не обґрунтовані і електрику продають нижче від собівартості, а це у майбутньому, мовляв, призведе до проблем у виробників. “Для цього рішення немає техніко-економічного обґрунтування, немає рішення регуляторного впливу, немає таблиці узгодження, немає будь-яких документів, якими це рішення має супроводжуватись”, - зауважив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Однак, голова профільного комітету Верховної Ради Андрій Герус запевняє, що зниження тарифів є економічно обґрунтованим і жодної катастрофи з енергогенерувальними компаніями не станеться.

В обласних адміністраціях говорять, що суттєвих скарг з приводу зменшення тарифу від енергетиків було. Як зауважила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, постачальники, з якими ведеться діалог, розуміють ситуацію і жодних вимог до органів державної влади не пред’являють. 

Новини України: нові тарифи на електроенергію – чи зможуть заощадити українці

Новини України: нові тарифи на електроенергію – чи зможуть заощадити українці

Автори: Дмитро Святненко, Алла Пас та Олена Кузнецова

Повʼязані теми:

Наступна публікація