"Пацієнтів не можна крапати, їх можна втопити": Булавінова розповіла про фатальні помилки під час лікування коронавірусу

"Пацієнтів не можна крапати, їх можна втопити": Булавінова розповіла про фатальні помилки під час лікування коронавірусу

Фото: Associated Press

Інфекціоністка Булавінова перелічила популярні препарати, які можна вживати не всім пацієнтам з COVID-19.

В Україні, попри неабиякий внесок лікарів у боротьбу з коронавірусом, деякі медики призначають пацієнтам з COVID-19 абсолютно не правильне лікування, яке може значно зашкодити організму. Передусім, це стосується антибіотиків, гормонів, імуномодуляторів, крапельниць.

Про це заявила медична експертка ЮНІСЕФ, лікарка-інфекціоністка Катерина Булавінова у розмові з Марією Єфросиніною, телеведучою, пані послом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

".. А між іншим ми робимо щось не так. У нас цифри смертності дуже високі у досить молодому віці. Тому, мені здається, що дуже важлива дискусія, що ми як медична система може робити інакше, і що пацієнти можуть робити інакше", - зауважила Булавінова.

Читайте також: Шансів не заразитись від хворого немає, кожна година на рахунку – лікар про небезпеку нових штамів коронавірусу

За словами Булавінової, під час лікування коронавірусу в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які під час COVID-19 не є ефективними. Вона наголосила, що від них буде тільки шкода.

Крім того, деяким зарано призначають деякі гормони, які дуже добре працюють під час коронавірусу, але призначивши їх не вчасно, шкодять. Досить часто трапляються випадки, коли хворому потрібна киснева підтримка, але вчасно не вживаються заходи.

"Дуже багато застосовується засобів із недоведеною ефективністю, які, скоріше всього, можуть бути і шкідливі для таких пацієнтів. Це імуномодулятори, псевдопротивовірусні терапії, якісь божевільні крапельниці вдома. Цих пацієнтів взагалі не можна крапати, бо їх можна втопити, у буквальному сенсі, у них і так вражені легені", - наголосила медична експертка.

У разі, якщо лікар призначає подібні препарати, Булавінова радить уточнити в нього, чи дійсно вони потрібні.

Катерина Булавінова про лікування коронавірусу антибіотиками та вакцинування від грипу і пневмококу

Катерина Булавінова про лікування коронавірусу антибіотиками та вакцинування від грипу і пневмококу

Нагадаємо, кандидат медичних наук, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоров'я МОЗ України Олег Швець розповів, що під час коронавірусної хвороби головне повноцінно харчуватися тричі на день корисною їжею. Якщо голодувати під час хвороби і після неї, то імунній системі, як і всьому організму, не вистачить ресурсів для відновлення.

Як повідомлялося, в Україні лікування пацієнта з коронавірусом, який перебуває у критичному стані, обходиться до 20 тисяч гривень на добу. У цьому суму входить низка препаратів, зокрема, для стимуляції імунітету й антибіотики. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація