Пакети, пластик, скло, овочі та шкірки: що кияни викидають в каналізацію і чим це небезпечне

Пакети, пластик, скло, овочі та шкірки: що кияни викидають в каналізацію і чим це небезпечне

УНІАН

Лише у столиці щодня в унітази викидають до 8 тон непотребу.

Лише в Києві щодня в унітази викидають до 8 тонн непотребу, але це проблема не тільки столиці. У всій країні у воді опиняються найрізноманітніші предмети – від засобів гігієни до будівельних матеріалів та пластику. Влітку ситуація ускладняється, адже до цього всього додаються ще і шкірки кавунів та динь, які також змивають в унітази.

Що не можна викидати у каналізацію та чим це небезпечно, розповіли у Сніданку з 1+1.

Пані Ольга працює на очисній станції вже близько 30 років. За її словами, кияни зовсім не знають правил користування каналізацією: "Кияни, можна сказати, хрюшки, з великої букви". 

Усе через те, що люди використовують каналізацію як смітник, а тому там опиняється все, що завгодно: засоби гігієни, пакети, підгузки, скло, зіпсовані овочі та фрукти. Цей непотріб відловлюють спеціальними решітками зі Швейцарії - вони повністю автоматизовані. Утім, через навалу сміття іноземна техніка в Україні не може впоратися. Допомагати доводиться руками.

Технологиня Олена Колесник каже: щодня відловлюють по 5-8 тонн сміття: "Я би просила населення трошки толерантніше відноситись до господарства каналізаційного. Якщо вони думають, що цього ніхто не бачить, то тут видно те, що відправляють в мережу каналізації".

Яке сміття категорично не можна викидати в каналізацію та чим це небезпечно

Яке сміття категорично не можна викидати в каналізацію та чим це небезпечно

Сміття, яке виловили вже аж на очисній станції, попередньо долає чималий шлях. Перше місце, де воно може наробити лиха, - це внутрішньобудинкова каналізація. Через засмічені труби найбільше страждають мешканці перших поверхів: може затопити унітази та навіть ванні кімнати.

Така ж проблема може виникнути навіть у дворах будинків: фонтани утворюються і серед вулиць. Труби можуть забити навіть дрібні кісточки із фруктів та ягід. У "Київодоканалі"кажуть, що літо - не простий період для каналізації, особливо ускладнюється він з початком сезону кавунів та динь.

Серед поширених помилок також те, що люди зливають в каналізацію перші страви та жир. Цього категорично не можна робити, бо жир налипає на стінки труб, а до нього - інше сміття. У "Київводоканалі" кажуть: аби уникнути засмічень, труби чистять двічі на рік. Утім, без аварійних ситуацій всеодно не минає. Все зміниться все тільки тоді, коли люди припинять використовувати каналізацію як смітник.