Тривожний рюкзак: про що варто пам'ятати на випадок військової небезпеки

Тривожний рюкзак: про що варто пам'ятати на випадок військової небезпеки

Ці речі можуть вам ніколи не знадобитися. Проте всі, хто хоча б раз побував в екстремальних умовах, запевняють: краще знати, куди бігти і що робити, ніж панікувати й опускати руки.

Сухий спирт, ніж, ліки. А ще - теплі речі і змінне взуття. Це все - начинка тривожного рюкзака. Зважаючи на переміщення російських військ останніми тижнями, українці почали згадувати про свої вже забуті наплічники першої потреби.

То про що варто пам'ятати на випадок військової небезпеки – у матеріалі ТСН.19:30.

Не варто розраховувати, що вам хтось зателефонує і скаже - біжіть. Коли у 2014 році перші снаряди прилетіли до Довжанська, Костянтин Ільченко з дружиною геть не знали, що робити, а на радянському бомбосховищі в сусідній школі висів величезний замок. Тоді Костянтин усвідомив - розраховувати можна тільки на себе. Тож потрібно дізнатися, де перебуває ключ від підвалу. Бо як показує досвід - ці ключі знаходяться у чиновників та керуючих компаній: варто зробити дублікат.

У Водяному розриви російських мін та снарядів - буденнність. Та жителі кажуть - звикнути до цього неможливо, але й до підвалу, коли прилітає, поспішають не завжди. Проте за 7 років війни тітка Зоя чітко усвідомила - коли доводиться тікати в підвал, потрібно одразу брати документи.

Аптечка на різні випадки життя є і в Олега. Він ще у 2015 році вивозив поранених із передової, тоді й навчився тактичної медицини. Вона - запорука життя, а своїми знаннями не раз скористався і в мирній Україні.

А от Михайло, коли пішов на війну добровольцем 2016-го, вважав: якщо з ним щось станеться, його неодмінно мають урятувати. Саме тоді й почав збирати у свій наплічник те, що може врятувати життя. Спочатку це була радше аптечка: зі свого рюкзака він дістає бинти, ножиці, знеболювальне. Та окрім ліків треба проаналізувати – як прожити щонайменше наступну добу. А отже у валізі слід тримати запасний комплект одягу та взуття, посвідчення особи, документи на житло, й обов'язково готівку, бо банкомати на війні - річ ненадійна. А ще - вологі серветки, шоколад, консерви – рисова каша з яловичиною. І інші технічні засоби, щоб вижити у перший день.

Новини України: про що варто пам'ятати на випадок військової небезпеки

Новини України: про що варто пам'ятати на випадок військової небезпеки

Нагадаємо, що бойовики гатять із забороненого озброєння: є загиблий та поранені. Окупанти 11 разів порушили режим припинення вогню. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація