Пара на Вінниччині стала рекордсменом за найтриваліший шлюб: скільки прожили разом і в чому їхня таємниця

Пара на Вінниччині стала рекордсменом за найтриваліший шлюб: скільки прожили разом і в чому їхня таємниця

Шлюб вінничан Миколи та Єлизавети Макаренків не лише зразковий, як кажуть їхні рідні, а й найтриваліший у державі - 72 роки подружнього життя.

Це зафіксували представники Книги рекордів України, йдеться в ТСН.

Єлизавета Григорівна нині знову молода і чепурить свого нареченого. І хоча це не річниця весілля, але день для родини не менш знаковий. Адже Єлизавета Григорівна та Микола Степанович стали сімейними рекордсменами. «Подала документи і отримала експертне рішення, і ось мої батьки рекордсмени, 72 роки і 6 місяців», - каже донька Тетяна Макаренко.

Найтриваліший в Україні шлюб зафіксували представники Книги рекордів України. Зробили це від час війни невипадково. «Зараз можна почути, що подружня пара не витримала випробувань війною, іноді пари не витримують життя в розлуці, це дуже прикро, і ми хотіли цим рекордом показати справжні почуття. Ще в 49-му році Макаренки взяли шлюб і жодного разу не розлучалися, тож нехай цей рекорд буде прикладом для всіх пар», - каже керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєторова.

День знайомства вона пам’ятає, як зараз. Високий бойовий льотчик запросив її на танці і одразу сказав сокровенні слова. Молода Ліза повірила Миколі і жодного разу не пошкодувала. «Він зі мною танцював, і я пам'ятаю, що він мені сказав: «Я тебе кохаю». В перший день. Я засміялася», - розповідає жінка.

Йому сто, їй - дев’яносто два. У житті, кажуть, було різне, але жодного разу розлучатися навіть не думали. Єдине, про що досі сперечаються - це хто кого більше кохає.

Приклад із пари рекордсменів беруть діти, онуки і навіть правнуки. Обіцяють дослухатися до усіх порад.

«Бабуся каже, що слухайся дружину. Бо я теж бачу, як дідусь до бабусі прислухається. Питає: «Лізуня, можна мені сьогодні чарочку випити?». «Ні. Сьогодні не можна». Він беззаперечно каже "добре"», - каже онук Максим.

«Ось такі вони в мене люди, один і другий, вони, як два крила у птаха. Завжди разом. «Лізуня, я тебе кохаю», «Коля, ти мій дорогий». Турбота, довіра, вірність - ось це і є три кити, чи навіть більше цих китів, на якому це тримається», - каже донька пари.  

Диплом із родинним рекордом у Макаренків тепер висітиме на почесному місці серед картин. Рідні сподіваються, що згодом біля нього з’явиться ще один - коли Єлизавета та Микола відсвяткують своє дубове весілля - 80 років у шлюбі.

Читайте також:

В поруйнованому Ірпені відновив роботу реабілітаційний центр, де безкоштовно лікують воїнів

+40 і уже майже два місяці без опадів: Закарпаття потерпає від аномальної погоди

З цілого під’їзду будинку Одещини вціліла єдина людина, яка і допомагала діставати тіла сусідів: як минала ніч пекла

Повʼязані теми:

Наступна публікація