Параліч після вакцинації: киянка отримала щеплення CoviShield, а через три дні її госпіталізували

Параліч після вакцинації: киянка отримала щеплення CoviShield, а через три дні її госпіталізували

Фото: Associated Press

Своєю чергою Кабмін установив розмір компенсацій у разі інвалідності чи смерті після вакцинації

Параліч після вакцинації — 53-річну киянку госпіталізували на третій день після щеплення препаратом CoviShield. Чи є зв'язок між щепленням і паралічем, з'ясовує спеціальна комісія. Тим часом уряд установив розмір компенсацій у разі інвалідності або смерті внаслідок вакцинації від коронавірусу.

Про які суми йдеться і який шлях треба пройти, щоб отримати виплати, йдеться 27 квітня в сюжеті ТСН.19:30.

Пані Ольга майже місяць прикута до ліжка. Все що нижче рук вона не відчуває. Жінка щепилася препаратом CoviShield. На другий день піднялася температура. На третій її паралізувало.

Пані Ользі діагностували мієліт — запалення спинного мозку. Це захворювання провокує інфекція, однак ані в крові, ані в лімфі інфекції не знайшли.

"Я не виключаю зв’язку з вакцинацією лише на тій умові, що були виключені інші інфекційні агенти", — говорить завідувач відділу нейроінфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Павло Дяченко.

Такі припущення він зробив, бо в авторитетних медичних журналах були публікації, де науковці розглядали випадки поперечного мієліту після вакцинації.

Не більше сотні випадків на мільйони щеплених по всьому світу. І науковці продовжують вивчати , чи може вакцина спричинити параліч. В Україні також, як у всьому світі, кожен складний випадок вивчає спеціальна комісія. Лише вона може дати остаточний висновок.

Новини України: уряд установив розмір компенсацій у разі інвалідності чи смерті після вакцинації

Новини України: уряд установив розмір компенсацій у разі інвалідності чи смерті після вакцинації

В Україні ухвалили закон , який знімає відповідальність за небажані наслідки після вакцинації. Натомість держава бере на себе відповідальність і виплачує компенсації у разі інвалідності чи смерті. Однак який шлях треба пройти, аби отримати виплати — в МОЗ за два дні не знайшли часу, аби прокоментувати це питання.

Лікар-імунолог Федір Лапій вважає, що цей механізм чітко не розуміють і самі чиновники, бо випадків відшкодування в Україні не було. Хоча це цивілізований шлях у разі доведення шкоди для здоров'я.

"Поки що прецедентів таких не було. Я думаю, що цей шлях займе не один місяць. Збирайте чеки про витрати, які ви мали", — радить він.

Визначення сум компенсації — це перший крок, аби держава несла відповідальність у разі небажаних наслідків після вакцинації. Уряд визначив:

  • у разі смерті компенсація становитиме 1,7 мільйона гривень,
  • якщо вакцинація призвела до 3-ї групи інвалідності — 681 тисяча гривень,
  • до 2-ї групи — 794 тисячі,
  • 1-ша група інвалідності — 908 тисяч гривень.

Пані Ольга чекає на висновки комісії щодо її випадку. А тим часом, щоб стати на ноги, їй потрібне дороге лікування.

Раніше повідомлялося, що у Львові помер чоловік, якого вакцинували від коронавірусу. Чоловікові зробили щеплення препаратом Covishield.

Нагадаємо, що на початку березня у низці країн світу призупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca на час розслідування випадків утворення у щеплених тромбів. 

18 березня Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) дійшло висновку, що вакцина є безпечною та ефективною. Після цього більшість держав-членів ЄС відновила використання препарату.

Однак пізніше комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) дійшов до висновку, що між вакциною від коронавірусу AstraZeneca та рідкими випадками утворення тромбів все ж можливий зв'язок. Через це ризик виникнення тромбів порадили внести до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація