Пасажирський літак з Росії помітили над Україною: експерт пояснив, що могло бути насправді

Пасажирський літак з Росії помітили над Україною: експерт пояснив, що могло бути насправді

Літак / Фото: Шаттерсток

Програма відстеження польотів могла дати збій через засилля РЕБів.

В повітряному просторі України помітили пасажирський літак. У соціальних мережах пишуть, що це був Boeing 777 – рейс Москва-Анталія.

Зазначається, що борт зайшов до повітряного простору в Харківській області в напрямку Бахмута. В умовах війни така подія видається фантастикою і дуже ризикованою з боку пілота. Тому фахівці не виключають, що програма відслідковування польотів повітряних суден могла просто дати збій.

Збій у програмі через безліч РЕБів

Все ж на флайтрадарі видно літак і його напрямок руху.

"Таке малоймовірно в умовах війни. Можливо, стався збій у показах на флайтрадарі, бо він цілком можливий у цьому районі. І це, найімовірніше, збій. Бо що таке флайтрадар – це програма, яка збирає інформацію з усього цього регіону. А в ньому працює зараз безліч РЕБів (радіоелектронна боротьба) та іншого обладнання. Тож я б швидше пояснив це збоєм у програмі. Бо жоден тверезий пілот цивільного судна туди б не полетів", – розповів ТСН.ua Андрій Гук, експерт з авіаційного права.

Над Україною помітили російський літак / Фото: із соцмереж

Погана погода – не причина

Під час війни вже були випадки, коли пасажирські літаки залітали до повітряного простору України на заході нашої держави. Тоді пілот намагався таким чином облетіти грозу і залетів на нашу територію.

"В цьому разі таке велике відхилення малоймовірне для погодних умов. Це має бути настільки велика гроза, якої просто не було до цього у природі. Це малоймовірно", – зазначає експерт.

Літають безпечними маршрутами

Він додає, що у пілотів цивільної авіації країни-агресора є визначені маршрути, за якими вони літають, наприклад, над Ростовом.

"Але те, що пілот Boeing полетів у бік Бахмута – малоймовірно. Швидше це стався збій у програмі через роботу військової техніки та РЕБів, які там є. Ними вкритий весь регіон з усіх боків, тому це наймовірніше пояснення", – підсумовує Андрій Гук.

Літак у небі над Україною / Фото: із соцмереж

Нагадаємо, російський літак знову скинув на Бєлгород ФАБ.

Читайте також: 

Росія посилить повітряні й наземні атаки

Росія посилить повітряні й наземні атаки

Повʼязані теми:

Наступна публікація