"Паводок змітав все на своєму шляху": як на Закарпатті 12-річна дівчинка врятувала чотирьох дітей

"Паводок змітав все на своєму шляху": як на Закарпатті 12-річна дівчинка врятувала чотирьох дітей

Президент нагородив школярку медаллю "За врятоване життя".

"За врятоване життя": такою медаллю нагородив президент 12-річну Тетяну Тулайдан із Закарпаття. Дівчинка під час масштабного паводку врятувала свого меншого брата та ще трьох сусідських дітей.

Під час страшної негоди дівчинка не розгубилася: вимкнула електрику та завела малих дітей на другий поверх, куди не сягала повінь, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 23 липня.

Знищена підлога, меблі, техніка, одяг, продукти, зруйноване подвір’я - усе це дрібниці, переконують господарі. Адже вціліло найцінніше - діти, яких повінь застала удома самих. Їх врятувала 12-річна Тетянка Тулайдан. "Я виключила рубільник, взяла братика за ручку і пішла до сусідів", - згадує вона. 

В сусідньому будинку без дорослих було ще троє маленьких дітей - це двоюрідні брати і сестри Тетянки. Батьків з обох родин раптова негода застала на сінокосі далеко від дому. Тим часом на вулиці коїлося неймовірне: стіна дощу, грім, блискавки та паводок, що змітав все на своєму шляху. "Я бачила, як річка несе тварини, доски, огорожі. Я дуже переживала, що і хату мою несе. А мої діти у хаті", - каже мама Марія Тулайдан.

Новини України: президент нагородив медаллю "за врятоване життя" 12-річну дівчинку із Закарпаття

Новини України: президент нагородив медаллю "за врятоване життя" 12-річну дівчинку із Закарпаття

Коли повінь вже почала руйнувати сусідні будинки, Тетянка рятувала не тільки молодших дітей, а ще й худобу. Робила все, як під час попереднього паводку тато. Випустила собак із кліток і кинулася до кози - завела її у надійне місце. 

Батько додому повернувся першим: домчав горами на мотоциклі. У хаті було близько двох метрів води, а всі речі потрощені. Зате діти були у безпеці: виглядали  із вікна другого поверху, де їх зібрала Тетянка. Про дівчинку, яка не розгубилася, тепер говорить вся країна. Надзвичайники номінуватимуть її на Всеукраїнську премію "Герой-рятувальник року".

Наступна публікація